W branży informatycznej ożywienie. Tematem numer jeden większości konferencji moderowanych przez sektor IT jest Nowa Gospodarka. Szereg konferencji przygotowują przedsiębiorstwa, wdrażające innowacyjne technologie, oferujące nowe produkty informatyczne lub dzielą się wiedzą na temat systemów wspomagających zarządzanie.
Z cyklu "Enterprise Management w Praktyce" odbyła się w Katowicach konferencja, zorganizowana przez IMG Polska, w czasie której konsultanci spółki dzielili się wiedzą na temat kryteriów wyboru zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. 26 kwietnia w sali konferencyjnej Hotelu Silesia wygłoszonym wystąpieniom przysłuchiwali się przedstawiciele przedsiębiorstw, które przygotowują się lub uwzględniają w strategiach rozwoju informatyzację firm, poprzez wdrożenie systemu klasy ERP (Enterprise Resource Management).
Przedsiębiorstwa sektora informatycznego - zwłaszcza takie, które oferują, konsultują i wdrażają zintegrowane systemy informatyczne - chętnie dzielą się wiedzą. Jednak oferta IMG Polska w tym zakresie jest pewnego rodzaju novum. Przedsiębiorstwo to, odpowiedzialne za szereg udanych wdrożeń systemu SAP R/3 oraz twórca rozwiązania R/3 dedykowanego dla sektora chemicznego, ma szereg doświadczeń praktycznych, zdobytych w relacjach z klientami. Stąd w programie konferencji znalazła się szczera prezentacja "Spowiedź sprzedawcy", w której Maciej Barański, Sales Manager IMG uświadomił mozół samego przygotowania do wdrożenia zaawansowanego narzędzia wspomagającego zarządzanie, jakim jest system klasy ERP. Konsultant Ireneusz Kuterek w wykładzie poświęconym "Wyborowi metody wdrożenia" przygotował zebranych do zrobienia pierwszego kroku od decyzji o zakupie systemu klasy ERP do zainicjowania wdrożenia. Konsultant IMG mówił nie tylko o metodzie, czyli modelowaniu przyszłego systemu ERP dla przedsiębiorstw, ale przytoczył korzyści i zagrożenia. Nie zawsze system zintegrowany, przejrzysty pod względem rejestrowania danych i raportowania o wynikach spotyka się z aprobatą przyszłych użytkowników - opór materii ludzkiej to nie tylko okazja do powstawania anegdot, ale przeszkoda w udanym wdrożeniu.