Europa, położona pod względem gospodarczym coraz bardziej peryferyjnie, wraca w pewnym sensie na pozycje, jakie zajmowała przed okresem wielkich odkryć geograficznych – mówi Krzysztof Domarecki, przedsiębiorca, większościowy akcjonariusz Grupy Selena, w rozmowie z Jackiem Ziarno.
- Gospodarka światowa, zdaniem Domareckiego, dobrze sobie poradziła z gospodarczymi skutkami pandemii dzięki technologii wdrażanej przez ostatnie trzy dekady.
- Nie stworzymy silnej, nowoczesnej polskiej gospodarki, jeśli rząd będzie się koncentrował na pomocy dla sektora MŚP i dużych firm, ale niemal wyłącznie zagranicznych i państwowych – przekonuje twórca Seleny.
- Na Polski Ład patrzę także jak na sygnał, że przez następną dekadę w Polsce trwać będzie koniunktura. Ten projekt równolegle stymuluje inwestycje i konsumpcję – uważa Domarecki.