PARTNERZY PORTALU

LOTOS OIL: Innowacyjny HYDROMIL

LOTOS OIL: Innowacyjny HYDROMIL
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: LOTOS Oil
  • Dodano: 24-09-2010 00:00

Produkowany przez spółkę LOTOS OIL SA olej Hydromil Super L-HV 68 jest zaliczany do grupy innowacyjnych i wysokojakościowych produktów. Powstał w efekcie ścisłej współpracy technologów spółki z partnerami z firm górniczych w kraju i zagranicą.

Olej Hydromil Super L-HV 68 stworzono w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez górnictwo miedzi. Dziś jego przydatność, z powodzeniem sprawdzana jest również w kombajnach górniczych renomowanych światowych producentów. - Od wielu lat powtarzamy, że kluczem do rozwoju technologii olejowych, jest współpraca z przemysłem. Warunków, jakie występują podczas eksploatacji pokładów górniczych, – że będę się trzymał tego przykładu - na różnych poziomach nie zastąpi żadne laboratorium. Dlatego rozwijamy nasze partnerstwo z takimi przedsiębiorstwami jak KGHM, FAMUR, czy wychodząc poza granice kraju chociażby Norylski Nikiel (gdzie testowane były nasze produkty) czy przedsiębiorstwa z Rosji i Armenii – podkreśla Jacek Matracki, dyrektor handlowy spółki LOTOS OIL S.A. – Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować na potrzeby naszych kontrahentów, nie tylko zresztą z górnictwa. Zdobytą wiedzę i doświadczenie dyskontujemy, w opracowywaniu receptur również innych naszych produktów – dodaje Sławomir Poszelężny, szef biura rozwoju i serwisu olejowego spółki.

W oleju Hydromil Super L-HV 68 zastosowano innowacyjny pakiet bezcynkowy, przez co jest bardziej odporny na hydrolizę dodatków. To z kolei pozwala na stabilną pracę układów hydraulicznych w warunkach eksploatacji podziemnej, gdzie mamy do czynienia ze sporym zawilgoceniem. Olej ten charakteryzuje się ponadto tak dobranymi dodatkami lepkościowymi, aby zagwarantować jej zachowanie w sporych wahaniach temperatury pracy maszyny i jej otoczenia.

Oleje hydrauliczne Hydromil Super HV stosuje się w wysoko obciążonych układach napędu i sterowania hydraulicznego. Wytwarzane są z głęboko rafinowanych, odparafinowanych i hydrorafinowanych olejów mineralnych otrzymywanych z przeróbki ropy naftowej. Oleje zawierają odpowiednio dobrany zestaw bezpopiołowych dodatków uszlachetniających o działaniu lepkościowo-temperaturowym, przeciwkorozyjnym, przeciwutleniającym, smarnym, deemulgującym i antypiennym. – Oleje nie zawierają cynku, oznacza to, że są bezpieczne w eksploatacji w kontakcie ze stopami metali kolorowych. Powszechnie wykorzystanymi w konstrukcji układów hydraulicznych – podkreśla Marek Dębiński, szef serwisu olejowego LOTOS OIL S.A.

Oleje Hydromil Super HV spełnia wymagania jakości dla olejów hydraulicznych według ISO L-HV i mogą być stosowane tam gdzie producent urządzeń zaleca jakości klasę ISO-L-HV oraz lepkości VG 15; 22; 32; 46; 68; 100; 150. Olej ten spełnia zalecenia i normy HF-0; HF-1; HF-2 Denison-Parker Hydraulic, Vickers i Bosch-Rexroth.

LOTOS Oil wchodzi w skład grupy kapitałowej LOTOS i zajmuje się produkcją i dystrybucją olejów smarnych, bazowych oraz przemysłowych, a także smarów. Od wielu lat firma jest liderem na rynku olejów silnikowych w Polsce. Sztandarowym produktem firmy jest rodzina olejów silnikowych LOTOS. Drugą marka olejową kierowaną do użytkowników profesjonalnych jest rodzina olejów TURDUS. Spółka oferuje też gamę ultranowoczesnych olejów silnikowych LOTOS QUAZAR. Całość procesów produkcyjnych objęta jest Systemem Zarządzania, Jakością, ISO 9001: 2000. LOTOS Oil, posiada też certyfikat systemu zarządzania, zgodny z wymaganiami systemu AQAP 2110. W 2008 roku spółka podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z firmą LUBRIZOL, w dziedzinie technologii dodatków smarnych. LOTOS Oil jest członkiem Association Technique de L'Industrie Européene des Lubrifiants. Stowarzyszenie to zrzesza najważniejszych producentów i sprzedawców olejów silnikowych w Europie. Spółka uczestniczy również w pracach ELGI: European Lubricating Grease Institute.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: LOTOS OIL: Innowacyjny HYDROMIL

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.14.36
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!