LOTOS OIL: więcej Turdusów

  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Lotos Oil SA
  • Dodano: 25-05-2011 00:00

Według najnowszych opublikowanych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), w marcu zarejestrowano 5417 nowych i używanych pojazdów użytkowych powyżej 3,5 tony. To o 41 proc. więcej niż rok wcześniej. Systematycznie rosną też przewozy. Według GUS w marcu 2011 roku wzrosły one o 4,1 mln ton do 37,7 mln ton z 33,6 mln ton w lutym tego roku.

- Podawana skala wzrostu PKB, dla części społeczeństwa pozostaje tylko cyfrą w komunikacie prasowym tej, czy innej instytucji. Tymczasem dla nas oznacza realny wzrost zapotrzebowania na oleje i smary - podkreśla Jacek Matracki, dyrektor handlowy spółki LOTOS OIL SA. - W każdym razie widzimy to bardzo wyraźnie, gospodarka pracuje na wysokich obrotach. Nie możemy też pominąć jeszcze jednego istotnego z naszego punktu widzenia czynnika zmian. Normy emisji spalin, które wymuszają modernizację parku samochodowego, co z kolej przekłada się na zwiększone zainteresowanie nowoczesnymi olejami Turdus Powertec - dodaje.

Nie wszędzie tak samo

Z całą pewnością Polskę można podzielić na obszary o dużej podaży ładunków i zleceń, oraz tereny gdzie te liczby są rozproszone. Powyższy podział, a w zasadzie jego klucz jest prosty do przewidzenia i opiera się na usytuowaniu największych aglomeracji w Polsce (Warszawa, Śląsk, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Łódź), gdzie każda z nich na obrzeżach ma rozbudowaną bazę logistyki terminalowej i magazynowej. Na uwagę zasługuje też 14 specjalnych stref ekonomicznych. Generalnie im dalej na wschód tym przemysłu mniej, a pojawia się tam gdzie występują duże skupiska ludzi, ewentualnie surowców pod daną produkcję. Gdzie jest szybki dostęp do tras tranzytowych, czy w końcu największych zakładów produkcyjnych. Wokól nich siłą rzeczy pojawia się zazwyczaj sieć mniejszych świadczących usługi gigantowi regionu takim jak GM w Gliwicach, czy Fiat w Bielsku - Tychach. - Tę mapę aktywności obserwujemy również poprzez monitoring naszych partnerów handlowych. Zresztą kolejnym ważnym elementem jest silne przesuwanie się centrów aktywności gospodarczej do Polski zachodniej i tradycyjnie już południowo-zachodniej - uzupełnia Bartek Indeka, zastępca dyrektora handlowego spółki.

Rynek zmienia się i ewoluuje. A polscy przewoźnicy coraz lepiej radzą sobie również przy obsłudze zagranicznych zleceń . - Najlepszym dowodem są wiosennie przepychanki o pozwolenia tranzytowe z Rosją, nota bene dla nas pomyślne i świadczące o skali naszej branży - zapewnia Paweł Szczerbowski, z firmy spedycyjnej DIERA. - Ogromna rzesza polskich przewoźników pracuje w Europie bezpośrednio, bo jesteśmy znani z rzetelności i elastyczności obsługi. Nie zapominajmy też, że nasze usługi są nadal tanie dla europejskich kontrahentów - kończy Szczerbowski.

Więcej i dalej

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie olejami silnikowymi, które umożliwiają wydłużanie okresów między przeglądowych, wymiernie obniżając koszty eksploatacji pojazdu. Ich rozwój musi jednak iść w parze z zaostrzanymi ograniczeniami emisji szkodliwych substancji w spalinach i zachowaniem charakterystycznej dla tych produktów podwyższonej zdolności do utrzymywania w należytym stanie smarowanych elementów, mniejszą odparowywalnością, wyższym potencjałem neutralizacji kwaśnych produktów spalania oraz "przyjaznością" dla układów oczyszczania spalin. Takie wymagania spełniają oleje TURDUS. Olej TURDUS POWERTECSYNTHETIC 5W30 pracował z zachowaniem wszystkich istotnych parametrów w silnikach Volvo i Cummins w rosyjskich kopalniach odkrywkowych. Podobne testy na Łotwie przeszedł TURDUS SEMISYNTHETIC XHPDO10W40. Był eksploatowany w silnikach autobusów Setra i Mercedes komunikacji międzynarodowej na trasie Łotwa - kraje Europy Zachodniej. Po przejechaniu blisko 80 tys. km nie zanotowano ani zużycia smarowanych powierzchni, ani rozcieńczenia oleju. Olej TURDUS POWERTEC SEMISYNTHETIC 15W40 zachowuje wszystkie parametry przy przebiegach rzędu 60 tys. km lub 700 motogodzin pracy w silnikach Volvo FH12, Volvo Penta, Cummins 12V.

Najnowszym osiągnięciem technologów LOTOS OIL S.A. jest TURDUS POWERTEC SYNTHETIC PLUS 10W40, będący uniwersalnym olejem do wszystkich zastosowań, charakteryzujący się kombinacją poziomów, jakości ACEA E6 i E7.

Nie tylko silnikowe

Przewozy towarowe, to nie tylko oleje silnikowe. Spółka LOTOS Oil z roku na rok zwiększa udział ekspertów z Serwisu Olejowego spółki w sprzedaży. Jeszcze kilka lat temu usługi Serwisu były dedykowane przede wszystkim dla odbiorców przemysłowych. - Ale dziś, kiedy silniki przestały już być prostymi konstrukcjami, coraz częściej jesteśmy proszeni do rozwiązywania bieżących problemów w eksploatacji. Dziś często przyczyną problemów jest zastosowanie niewłaściwego paliwa, lub nieodpowiednich olejów i smarów. Wtedy zamiast oszczędności, pojawiają się idące w tysiące złotych koszty.
Aby temu zapobiec zalecamy również stosowanie produktów, o których wiadomo, że "współpracują" ze sobą bezkolizyjnie - podsumowuje Marek Dębiński, szef Serwisu Olejowego spółki.

Stąd, jeżeli oleje przekładniowe i smary. To przede wszystkim nowoczesny olej przekładniowy TITANIS Super GL 5 75W90.
Powstał on w procesie komponowania syntetycznych baz olejowych i nowoczesnych wielofunkcyjnych dodatków uszlachetniających. TITANIS spełnia wymagania między innymi takich producentów jak MAN, Scania, czy też Mack.

Jeżeli chodzi o smary, to w układach centralnego smarowania samochodów ciężarowych doskonale sprawdza się Centracal.
Został on sporządzony na bazie wysokorafinowanego oleju mineralnego, mydeł litowych wysokocząsteczkowych kwasów tłuszczowych oraz dodatków o działaniu przeciwkorozyjnym, przeciwutleniajacym i smarnościowym zwiększających wytrzymałość filmu smaru na obciążenie. Stosowany do smarowania silnie obciążonych węzłów tarcia. Konsystencja smaru oraz specjalnie dobrany typ oleju bazowego predysponują go do systemów centralnego smarowania oraz stosowania w zmiennych warunkach temperaturowych

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: LOTOS OIL: więcej Turdusów

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.40.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!