Matador a.s. Púchov to jedna z największych spółek, działających w przemyśle gumowym i chemicznym na Słowacji. Przedsiębiorstwo realizuje tam aż 83% produkcji wyrobów gumowych i należy do czołowych słowackich eksporterów.
Produkowane w Matador a.s. Púchov opony do aut osobowych i ciężarowych, taśmy transporterowe, produkty z gumy technicznej, węże gumowe, pokrycia podłogowe, maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle gumowym to produkty o najwyższej jakości. Matador a.s. Púchov to pierwsza spółka w Europie Wschodniej, w której z sukcesem wdrożono procesy certyfikacyjne zgodne z normami ISO 9001, ISO 14001, Qs 9000 i VDA 6.1.
Trochę historii
Púchovskie zakłady gumowe nawiązują do wieloletnich tradycji bratysławskiego Matadora - pierwszego, od 1925 roku, producenta opon w byłej Czechosłowacji. W latach trzydziestych opony Matadora montowano we wszystkich czechosłowackich samochodach. Dzięki temu, obok Skody, Aera i Tatry, marka Matador na stałe wpisała się do historii rozwoju przemysłu samochodowego. Przedsiębiorstwo pokrywało wówczas 40% zapotrzebowania na opony w Czechosłowacji.