Multimet - mocna pozycja na rynku

  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor:
  • Dodano: 31-10-2001 00:00

Obecna, mocna pozycja na rynku spawalniczym firmy Multimet to efekt konsekwentnej i długoletniej pracy. Multimet działający na rynku od 11 lat, wywodzi się z małego rzemieślniczego zakładu, powstałego jeszcze w 1984 roku. W roku 1990 Multimet uruchomił produkcję drutów spawalniczych w oparciu o proste urządzenia wykonywane jeszcze wówczas we własnych warsztatach.

Z czasem firma postarała się o to, by na jej wyposażeniu znalazły się nowoczesne, zachodnie technologie, co zapewniło Multimetowi konkurowanie z najpotężniejszymi firmami reprezentującymi branżę spawalniczą w kraju. Wart odnotowania jest fakt, iż firma cały czas doskonali swój park maszynowy. Konsekwencja i ambicja doprowadziły do tego, że Multimet oferuje dzisiaj wyroby spełniające wszelkie wymogi jakościowe, szczycąc się jednocześnie posiadanymi standardami ISO. Wyroby Multimetu posiadają dodatkowo certyfikaty jakościowe europejskich i światowych towarzystw klasyfikacyjnych. W chwili obecnej w asortymencie drutów litych, Multimet zajmuje pierwszą lokatę biorąc pod uwagę produkcję i sprzedaż z 30% udziałem w rynku. Firma zatrudnia 80 osób, zaś jej roczna produkcja to ponad 8 tys. ton drutów spawalniczych w Polsce. Największym odbiorcą firmy jest przemysł konstrukcji stalowych, wykorzystujący materiały Multimetu do budowy hal i mostów. Znaczącymi odbiorcami są stocznie, przemysł motoryzacyjny i kolej. Ważne miejsce zajmuje przemysł chemiczny i energetyka. Wyroby Multimetu trafiają także na eksport. Jednym z głównych odbiorców są Czechy i Białoruś. Firma współpracuje także z odbiorcami na Ukrainie, Litwie oraz Rosji. Strategią firmy jest systematyczny wzrost udziału w rynku oraz ciągłe rozszerzanie asortymentu produkcji o nowe wyroby. W ofercie Multimetu znajduje się także tak ceniony i cieszący się olbrzymim powodzeniem drut proszkowy, który staje się w tej chwili coraz częściej stosowanym materiałem w spawalnictwie. O zaletach jego stosowania wiedzą wszyscy reprezentujący branżę. Szybki wzrost zapotrzebowania na te druty wiąże się z obniżeniem ich ceny, co przy ich zaletach daje im przewagę nad drutami litymi. Ogólnie druty proszkowe produkuje się jako bezszczelinowe oraz ze szczeliną. Proces produkcji drutów bezszczelinowych polega na uformowaniu rurki z taśmy stalowej o grubości ok. 2 mm oraz pospawaniu w celu otrzymania szczelnej rurki. Szczelność jest sprawdzana po spawaniu oraz po operacji oczyszczenia rurki. Druty ze szczeliną produkuje się poprzez walcowanie taśmy w celu otrzymania rurki z równoczesnym wypełnieniem wnętrza proszkami. Produkcja drutów bezszczelinowych jest kosztowniejsza, pozwala jednak na szczelne zamknięcie, co z kolei gwarantuje w procesie spawania otrzymanie wartości H2 w stopiwie na poziomie poniżej 5 ml H2 na 100 ml stopiwa. Jednym z największych producentów drutów proszkowych bezszczelinowych jest firma STEIN GmbH & Co.Kg. Firma Multimet Sp. z o.o. nawiązala współpracę z tą firmą w zakresie produkcji drutów proszkowych bezszczelinowych. W tej chwili produkcja odbywa się w systemie dwuetapowym. Pierwszy etap odbywa się w Niemczech, przy udziale firmy STEIN GmbH & Co.KG:
- formowanie rurki
- spawanie rurki
- kontrola szczelności rurki
- napełnienie i powtórne wyżarzanie
Drugi etap produkcji odbywa się w Polsce, a zajmuje się nią firma Multimet Sp.zo.o.:
- przeciąganie na suchociągach
- przeciąganie na mokrociągach
- oczyszczenie i pomiedziowanie
- konfekcjonowanie - na koszykach K-300 w systemie "precyzyjny nawój"
- pakowanie i dystrybucja

W obecnie w ramach współpracy firma Multimet Sp. z o.o. produkuje druty :
- Megafil 710 M
- Megafil 713 R
- Megafil 831 R
- Megafil 731 B

Druty te posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty:
- Megafil 710 m - TÜV, DB, GL, Controlas, BL, LR, DNV, RINA, Force
Megafil 713 R - TÜV, DB, GL, LRS, BV, ABS, DNV, Controlas, PRS, RINA, Force
- Megafil 821 R - TÜV, GL, LRS, BV, ABS, DNV, PRS, RINA,
- Megafil 731 B - PRS, GL, LRS, BV, ABS, DNV, Controlas, TÜV, DB

Atutem Multimetu są konkurencyjne ceny produkowanych przez firmę wyrobów, ich wysoka jakość o czym świadczą międzynarodowe standardy. Firma elastycznie reaguje na potrzeby rynku, dostosowując produkcję do konkretnych wymogów swoich klientów. Dzięki temu Multimet może dzisiaj konkurować z najpotężniejszymi firmami produkującymi materiały spawalnicze i cały czas wzmacniać swoją pozycję rynkową.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Multimet - mocna pozycja na rynku

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.59.38
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!