Na co wydać chemiczne miliardy?

Na co wydać chemiczne miliardy?
Fot. Adobe Stock/PTWP. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Dariusz Malinowski
  • Dodano: 19-05-2008 00:00

Na rynku chemicznym dobra koniunktura. Polskie firmy już inwestują lub zamierzają to zrobić. Jednak nie wszystkie plany będzie łatwo zrealizować. Na przeszkodzie mogą stanąć finanse lub brak dostępu do technologii.

Grzegorz Cioch, project manager z Roland Berger Strategy Consultants, nie ukrywa, że ostatnio, tak jak i cała nasza gospodarka, rynek chemikaliów zanotował wzrost.

- Należy podkreślić, że spółkom chemicznym udało się dzięki dobrej koniunkturze poprawić swoje wyniki finansowe, zwiększyć rentowność. Niestety, poziom tej rentowności odbiega jeszcze od wskaźników osiąganych przez zachodnią konkurencję - tłumaczy Cioch.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na co wydać chemiczne miliardy?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.230.152.133
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!