Innowacyjność jako narzędzie kreowania społeczeństwa obywatelskiego i budowania przewagi w biznesie to główny wątek wrocławskiej konferencji "Innowacyjna Gospodarka" - pierwszej z nowego cyklu organizowanego w największych miastach kraju przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcę Nowego Przemysłu i portalu wnp.pl.
Ewelina Lipczak, konsultant w Departamencie Doradztwa Biznesowego, DGA SA zaprezentowała możliwości związane z wykorzystaniem funduszy unijnych na rzecz innowacji. Ekspert DGA wyjaśniała w oparciu o dokumenty, na co postanowiono wydać 9,7 mld euro. Omówiła cel główny i cele szczegółowe programu, jego priorytety i możliwości potencjalnych beneficjentów programu.
Zobacz także prezentację: Jak powinniśmy rozumieć innowacyjność w aspekcie środków unijnych
Jakub Stolarczyk z IDM SA skupił się na kwestii innowacyjnego podejścia do ryzyka biznesowego. Banki, nie znając specyfiki działalności, nie są w stanie oferować produktów, których klient w danym momencie potrzebuje. Stąd konieczność zatrudnienia odpowiedniego obiektywnego doradcy, który zadba o interes klienta.
Zobacz także prezentację: Innowacyjne podejście do ryzyka rynkowego w spółce
New Connect łączy dynamicznie rozwijające się spółki z inwestorami i z głównym rynkiem giełdy. Beata Kacprzyk z Giełdy Papierów Wartościowych, omówiła przydatność New Connect dla finansowania innowacji w mniejszych i średnich firmach nowych technologii. Przedstawicielka GPW naświetliła także inne (poza dopływem środków finansowych) aspekty wprowadzenia innowacyjnej spółki na parkiet.
Zobacz także prezentację: NewConnect - oferta GPW dla innowacyjnych przedsiębiorstw