550 mln zł w pięcioletnich umowach ramowych PSE

550 mln zł w pięcioletnich umowach ramowych PSE
Fot. Wojciech Jakubiuk
  • Autor: Artykuł Polskie Sieci Elektroenergetyczne
  • Dodano: 02-03-2022 15:45

Jeśli Twoja firma może wykazać minimum 15 mln zł obrotu w ostatnim roku a w ostatnich siedmiu latach wybudowała na obszarze europejskiej sieci przesyłowej co najmniej pięć pól o napięciu 220 kV lub wyższym - zostań partnerem Polskich Sieci Elektroenergetycznych!

Trwa kolejne postępowanie przetargowe na pięcioletnie umowy ramowe dla firm z branży budowlano-montażowej. Ich łączna wartość to 550 mln złotych.

W ramach umowy ramowej PSE będą udzielać zamówień szczegółowych na roboty budowlane na obiektach najwyższych napięć -  400 kV i 220 kV. Będą to zarówno prace polegające na budowie lub modernizacji linii elektroenergetycznych, stacji oraz podejść liniowych, jak i przebudowy obiektów krzyżowanych lub zbliżonych. Zlecenia będą dotyczyć również wykonania inwentaryzacji i przedmiaru, opracowania dokumentacji technicznej, pozyskania dokumentacji formalnej (w tym decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę), a także dostaw urządzeń i materiałów, bądź obsługi dostaw inwestorskich PSE.

Kluczowe kryteria, jakie powinni spełniać oferenci, to minimum 15 mln zł obrotu w ostatnim roku oraz wybudowanie w minionych siedmiu latach co najmniej pięciu pól o napięciu 220 kV lub wyższym na obszarze europejskiej sieci przesyłowej. Składane oferty będą oceniane m.in. pod kątem doświadczenia kluczowego personelu, proponowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz poszanowania środowiska naturalnego.

PSE przewidują zawarcie umowy ramowej na lata 2022-2026 z 10 przedsiębiorstwami, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w rankingu ofert.

Szczegółowe informacje o warunkach udziału w postępowaniu są dostępne na platformie zakupowej Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. – https://przetargi.pse.pl
Oferty składać można do 24.03.2022 r. do godz. 12.00.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zainteresowany wykonawca może w trybie art. 135 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zwrócić się do PSE o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia.

 

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka zarządza siecią przesyłową, w której skład wchodzą umożliwiające przesył energii na duże odległości linie najwyższych napięć 400 kV oraz 220 kV o łącznej długości ponad 15 tysięcy kilometrów oraz 109 stacji elektroenergetycznych, służących do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej. Stacje są istotnymi elementami sieci przesyłowej – ich zadaniem jest zmiana napięcia przesyłanej energii elektrycznej, obniżając je do  poziomu, który umożliwia jej dostarczenie do gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci lokalnych operatorów dystrybucyjnych.


×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 550 mln zł w pięcioletnich umowach ramowych PSE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.112.172
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!