Jeśli Twoja firma może wykazać minimum 15 mln zł obrotu w ostatnim roku a w ostatnich siedmiu latach wybudowała na obszarze europejskiej sieci przesyłowej co najmniej pięć pól o napięciu 220 kV lub wyższym - zostań partnerem Polskich Sieci Elektroenergetycznych!
Trwa kolejne postępowanie przetargowe na pięcioletnie umowy ramowe dla firm z branży budowlano-montażowej. Ich łączna wartość to 550 mln złotych.W ramach umowy ramowej PSE będą udzielać zamówień szczegółowych na roboty budowlane na obiektach najwyższych napięć - 400 kV i 220 kV. Będą to zarówno prace polegające na budowie lub modernizacji linii elektroenergetycznych, stacji oraz podejść liniowych, jak i przebudowy obiektów krzyżowanych lub zbliżonych. Zlecenia będą dotyczyć również wykonania inwentaryzacji i przedmiaru, opracowania dokumentacji technicznej, pozyskania dokumentacji formalnej (w tym decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę), a także dostaw urządzeń i materiałów, bądź obsługi dostaw inwestorskich PSE.
Kluczowe kryteria, jakie powinni spełniać oferenci, to minimum 15 mln zł obrotu w ostatnim roku oraz wybudowanie w minionych siedmiu latach co najmniej pięciu pól o napięciu 220 kV lub wyższym na obszarze europejskiej sieci przesyłowej. Składane oferty będą oceniane m.in. pod kątem doświadczenia kluczowego personelu, proponowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz poszanowania środowiska naturalnego.
PSE przewidują zawarcie umowy ramowej na lata 2022-2026 z 10 przedsiębiorstwami, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w rankingu ofert.
Szczegółowe informacje o warunkach udziału w postępowaniu są dostępne na platformie zakupowej Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. – https://przetargi.pse.pl.
Oferty składać można do 24.03.2022 r. do godz. 12.00.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zainteresowany wykonawca może w trybie art. 135 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zwrócić się do PSE o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka zarządza siecią przesyłową, w której skład wchodzą umożliwiające przesył energii na duże odległości linie najwyższych napięć 400 kV oraz 220 kV o łącznej długości ponad 15 tysięcy kilometrów oraz 109 stacji elektroenergetycznych, służących do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej. Stacje są istotnymi elementami sieci przesyłowej – ich zadaniem jest zmiana napięcia przesyłanej energii elektrycznej, obniżając je do poziomu, który umożliwia jej dostarczenie do gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci lokalnych operatorów dystrybucyjnych.