Via Carpatia jest potrzebna wschodnim regionom Polski - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Kocku (Lubelskie), gdzie poinformował o ogłoszeniu przetargu na dwa odcinki drogi ekspresowej S19. Droga ta będzie częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia.
- Przetarg na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Kocka (Lubelskie) o łącznej długości ok. 40 km ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
- "Via Carpatia jest potrzebna wschodnim regionom naszego kraju, jako taki swoisty silnik rozwoju gospodarczego, a przede wszystkim droga, która likwiduje swoiste wykluczenie komunikacyjne tych regionów" - powiedział w piątek Adamczyk na konferencji prasowej w Kocku.
- Adamczyk powiedział, że trwają także prace przygotowawcze budowy S19 na Mazowszu, Podlasiu i na Podkarpaciu.