Budimex Start-up Challenge rozstrzygnięty. Wyróżniono pięć start-upów

Budimex Start-up Challenge rozstrzygnięty. Wyróżniono pięć start-upów
Szansę na współpracę z Budimeksem otrzymało pięć start-upów (fot. PTWP/Weronika Szkwarek)

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Budimex. W ramach programu wyłoniono te start-upy, które swoimi produktami lub technologią przyczyniają się do ewolucji budownictwa w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii.

  • Wśród wyróżnionych start-upów znalazły między innymi się te, które dostarczają firmom technologie pozwalające zarządzać energią, magazynować ją oraz dążyć do zmniejszenia jej kosztów.
  • Jurorzy nagrodzili trzy start-upy - Surveily, Syntoil i Res Solution - firmy te otrzymały nagrody w wysokości od 20 do 50 tys. zł.
  • Wyróżniono również dwie firmy - Optimolight oraz Born Electric, które będą miały szansę na kontynuację współpracy z Budimeksem.

Jury w składzie: Cezary Mączka - dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi, członek zarządu Budimex, Artur Pielech, prezes zarządu FB Serwis i członek zarządu Budimex, Piotr Świecki, dyrektor budownictwa energetycznego i przemysłowego z Budimeksu, Jakub Nagraba, dyrektor budownictwa ogólnego z Budimeksu, Przemysław Kuśmierczyk, dyrektor biura innowacji z Budimeku, Łukasz Bargenda, dyrektor zespołu laboratoriów z Budimeksu oraz Michał Lasocki, venture partner z EEC Ventures przyznało nagrody i wyróżnienia w konkursie Budimex Start-Up Challende.

Wśród wyróżnionych znalazło się pięć start-upów. Z każdym z nich Budimex usiądzie do rozmów w styczniu, celem omówienia dalszej współpracy.

Podczas Gali Finałowej Prezes Grupy PTWP, Wojciech Kuśpik, wydawca portalu WNP.pl i inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego wręczył nagrody specjalne portalu WNP.pl

Nagrody

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 50 tys. zł zdobyła firma Surveily, która sprawia, że firmy produkcyjne mogą cieszyć się wyższym poziomem bezpieczeństwa. Start-up ten dostarcza technologię, która pozwala monitorować w czasie rzeczywistym zachowania pracowników i sprzętu, jakim się posługują, aby uchronić zatrudnionych przed wypadkami oraz zoptymalizować linie produkcyjne w firmie.

System Surveily został zaprojektowany z myślą o firmach, które chcą wprowadzić swoją organizację na wyższy poziom standardów bezpieczeństwa, wykorzystując technologie Computer Vision i Artificial Intelligence.

Drugie miejsce, które wiązało się z nagrodą w wysokości 30 tys. zł, zajęła spółka Syntoil. Firma zajmuje się czyszczeniem karbonizatu (zanieczyszczonej sadzy) ze zużytych opon do postaci sadzy technicznej. Syntoil odzyskuje cenne zasoby i ogranicza zużycie paliw kopalnych, powstawanie odpadów i emisje dwutlenku węgla.

Nagrodę w wysokości 20 tys. złotych oraz trzecie miejsce zajęła natomiast firma ReS Solution. Res Solution jest technologiczną spółką działającą w szeroko rozumianej branży IoT.  Firma zajmuje się tworzeniem specjalistycznych systemów informatycznych opartych o AI czy Machine Learning, szybkie prototypowanie czy druk 3D.

- Naszą misją jest pomoc w firmom w zwiększaniu pozytywnego wpływu na środowisko dlatego główna działalność spółki skupia się na rozwoju systemu www.jitiv.com który dzięki zaawansowanym algorytmom umożliwia automatyzację procesów, dostarcza eko statystyki, pomaga wykrywać urządzenia generujące straty oraz świadomie zarządzać energią w przedsiębiorstwie. Efektem wdrażania systemu jest redukcja kosztów i zużycia energii elektrycznej która ma bezpośredni pozytywny wpływ na środowisko oraz redukcję śladu węglowego - podała nagrodzona spółki.

 

Zobacz tereny inwestycyjne na sprzedaż na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Budimex Start-up Challenge rozstrzygnięty. Wyróżniono pięć start-upów

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.70.233
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!