Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z konsorcjum spółek z grupy Aldesa kontrakt na zaprojektowanie i budowę ostatniego z trzech odcinków S7 Płońsk - Czosnów. Warta 692,5 mln zł brutto umowa obejmuje 13-kilometrowy fragment S7 pomiędzy Siedlinem a Załuskami.
- Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska oraz Aldesa Construcciones. Umowa ma zostać zrealizowana w ciągu 45 miesięcy od daty jej zawarcia.
- Najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca musi złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
- Po jej uzyskaniu do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest wiosną 2025 r.