W lipcu 2020 r. banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 3,5 proc. w porównaniu z lipcem 2019 r. - podało Biuro w czwartek w komunikacie.
- Wartość BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych.
- "Kolejny, siódmy w tym roku odczyt Indeksu wyniósł -3,5 proc., co oznacza, że w lipcu 2020 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 3,5 proc. w porównaniu z lipcem 2019 r." - podano.
- BIK poinformował, że w lipcu 2020 r. o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 38,75 tys. klientów, w porównaniu do 41,39 tys. rok wcześniej - jest to spadek o -6,4 proc.