PARTNERZY PORTALU

Przemysł materiałów budowlanych przechodzi rewolucję

O odpadach w budownictwie, recyklingu i gospodarce cyrkuralnej rozmawiano podczas panelu "Budownictwo - zielone inwestycje" w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Przemysł materiałów budowlanych przechodzi rewolucję. My jako firma wzięliśmy na siebie zobowiązanie, aby do końca tej dekady, czyli do roku 2030, zredukować ślad węglowy naszych produktów o połowę - mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Adam Ambrozik, menedżer ds. korporacyjnych firmy Velux Polska.

Zdaniem Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys ze Stowarzyszenia Architektów Polskich potrzebne są natychmiastowe zmiany, aby osiągnąć w 2050 roku neutralność klimatyczną. 

- Aby dojść do celu w 2050 roku polegającym na neutralności klimatycznej, bardzo dużo musi się zmienić. Musimy zdać sobie sprawę, że 38 proc. emisji związane jest z budownictwem, z tym, jak wznosimy budynki, jak je eksploatujemy i jak je utylizujemy. Tutaj jest olbrzymia rola sektora budowlanego, aby się zmienić i mamy mało czasu - mówiła  Agnieszka Kalinowska-Sołtys.

Firmy coraz chętniej stawiają na zielone inwestycje. Przykładem mogą być działania spółki Lotos Asfalt, która zakończyła niedawno projekt Efra. 

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego i panelu "Budownictwo - zielone inwestycje" zabrali głos przedstawiciele branży: Adam Ambrozik, Corporate Affairs Manager z Velux Polska, Krzysztof Andrulewicz, Executive Director of Business Relations z Aldesy, Cezary Godziuk, prezes zarządu firmy Lotos Asfalt, Agnieszka Kalinowska-Sołtys ze Stowarzyszenia Architektów Polskich, Anna Kornecka, niezależny ekspert, sekretarz stanu z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w latach 2020-2021 oraz Andrzej Losor, członek zarządu z Górażdże Cement.

 

Zobacz tereny inwestycyjne na sprzedaż na PropertyStock.pl

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przemysł materiałów budowlanych przechodzi rewolucję

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.146.28
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!