Rośnie zapotrzebowanie na doradztwo techniczne. Savills umacnia swoją pozycję w tym obszarze

Rośnie zapotrzebowanie na doradztwo techniczne. Savills umacnia swoją pozycję w tym obszarze
Jakub Jędrys, dyrektor działu doradztwa budowlanego i projektowego w Savills fot. mat. prasowe

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny materiałów budowlanych wykorzystywanych do realizacji inwestycji komercyjnych wzrosły o blisko 30 proc. - szacuje firma doradcza Savills, prognozując jednocześnie wzrost zapotrzebowania na usługi doradztwa technicznego.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dział doradztwa budowlanego i projektowego w polskim oddziale firmy Savills podsumował swoją aktywność w 2021 roku, w którym zrealizował blisko 60 projektów dla nieruchomości komercyjnych o łącznej powierzchni 1,5 mln mkw. i niemal dwukrotnie powiększył zespół.

- Rosnące koszty wykonawstwa i materiałów budowlanych oraz trudności w dostępie do pracowników na budowach sprzyjają wzrostowi zapotrzebowania na usługi doradztwa technicznego. Ceny materiałów budowlanych wzrosły o około 30 proc. w ujęciu rocznym, a materiałów izolacyjnych czy instalacji tryskaczowych, tak ważnych przy wykańczaniu powierzchni komercyjnych, nawet o 70 proc.- mówi Jakub Jędrys, dyrektor działu doradztwa budowlanego i projektowego, Savills.

- Przerwany łańcuch dostaw stali czy powrót części pracowników budowlanych do Ukrainy, to zupełnie nowe wyzwania, które wypływają na tempo i możliwość realizacji wielu inwestycji. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, profesjonalne wsparcie przy aranżacji powierzchni lub budowie nieruchomości komercyjnych pozwala dochować terminowości realizowanych projektów i zoptymalizować koszty oraz, w razie potrzeby, zaproponować alternatywne sposoby realizacji projektu. Rosnący popyt na tego rodzaju usługi jest związany również z chęcią wdrożenia polityki ESG i dostosowania obiektów do wymogów zrównoważonego budownictwa – dodaje Jakub Jędrys.

W ostatnich miesiącach do działu doradztwa budowlanego i projektowego w Savills dołączyli nowi eksperci, Sabina Dziadosz i Marek Zujewicz jako menadżerowie projektu, Łukasz Bednarczuk jako konsultant i inspektor nadzoru branży elektrycznej oraz Stefania Kochaniak i Szymon Matera jako młodsi konsultanci. Wkrótce kompetencje firmy wzmocnione zostaną również inżynierem dedykowanym wyłącznie sektorowi nieruchomości logistycznych.

Jednocześnie, w ramach rozbudowy struktur, awans na stanowiska kierownicze otrzymali liderzy poszczególnych linii serwisowych. Krzysztof Kuciński, odpowiadający za współpracę z właścicielami nieruchomości oraz Łukasz Michalak, doradzający najemcom, otrzymali tytuły dyrektorów (Associate Director). Piotr Stańko, kierujący obszarem analiz i strategicznego doradztwa technicznego (due dilligence) objął stanowisko Associate, a Mateusz Parzychowski, specjalizujący się w zarządzaniu projektami fit-out oraz zarządzaniem kosztami, został starszym konsultantem. Stojący na czele działu, Jakub Jędrys otrzymał awans na stanowisko dyrektora.

- W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów wzmacniamy nasze struktury o kolejnych doświadczonych inżynierów. Cieszę się również bardzo z rozwoju naszych wieloletnich pracowników, którzy obejmą nowe role menadżerskie. Pozwoli to im wykonać kolejny krok w karierze zawodowej, a nam stworzy możliwości dalszego wzrostu i umocnienia pozycji na rynku – mówi dyrektor działu doradztwa budowlanego i projektowego, Savills.

Dział doradztwa budowlanego i projektowego w Savills świadczy kompleksowe usługi wsparcia technicznego dla najemców i właścicieli nieruchomości biurowych i magazynowych oraz projektów o funkcjach mieszanych (mixed-use), inwestycji z sektora mieszkań na wynajem instytucjonalny i gruntów. Zakres usług obejmuje m.in. projekty aranżacji powierzchni oraz zarządzanie i monitoring procesu budowlanego, w tym kontrolę kosztów i prac podwykonawców.

 

Zobacz tereny inwestycyjne na sprzedaż na PropertyStock.pl

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rośnie zapotrzebowanie na doradztwo techniczne. Savills umacnia swoją pozycję w tym obszarze

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.250.73
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!