Velux chce być zeroemisyjny do 2030 r.

Velux chce być zeroemisyjny do 2030 r.
- Osiągnięcie w 2030 r. zeroemisyjności to przede wszystkim nie emitowanie CO2 z bieżącej działalności - mówi Jacek Siwiński, prezes Velux Polska. Fot. Velux

- Do naszej redukcji CO2 przyczyniły się projekty związane z energooszczędnością oraz zmiana struktury kupowanej energii elektrycznej na „zieloną”. Za dwa lata będziemy zużywać w 100 proc. prąd z OZE, a do końca dekady staniemy się neutralni pod względem emisji CO2 - mówi Jacek Siwiński, prezes Velux Polska, polskiej spółki handlowej światowego lidera w produkcji okien do poddaszy, a zarazem członek Rady Zielonego Indeksu .

  • W ostatnim okresie do redukcji emisji CO2 przez Velux w największym stopniu przyczyniła się zmiana struktury kupowanej energii elektrycznej. W całkowitym jej zużyciu w 2019 r. udział „zielonej” energii zwiększył się do 90 proc.
  • Dzięki zastosowaniu LED i inteligentnych systemów do oświetlania hal produkcyjnych koszty energii zużywanej na oświetlenie zmalały o około 40-50 proc., a całkowite zużycie energii elektrycznej o około 8 proc. Nakłady inwestycyjne na te systemy zwrócą się po 4-5 latach.
  • Velux jest w gronie prekursorów tworzonego w Europie systemu zakupów PPA (power purchase agreements). Ma on na celu rozwój nowych projektów związanych z energią odnawialną w całej Europie, dzięki czemu bardziej powszechnie będzie można kupować zieloną energię lokalnie.
Bardziej szczelne okna zapewniają mniejszą ucieczkę ciepła zimą z mieszkań, a zatem mniejsze straty energii. Pośrednio przyczyniają się więc do redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG), powstających przy produkcji energii cieplnej.

- Dobre okna to ważny element budynku, wpływający na jego energooszczędność. Te o wysokich parametrach nie tylko izolują, ale również pozyskują energię z otoczenia, wpływając na pozytywny bilans energetyczny budynku. Jednocześnie okna dachowe Velux mają w całym cyklu życia produktu pozytywny bilans emisji CO2.

Wasza działalność jest nie tylko "trendy", lecz i ważna gospodarczo.

- Jedno okno pozwala zaoszczędzić ponad 300 kg dwutlenku węgla, co zostało wyliczone stosowaną przez nas przy projektowaniu produktów metodą LCA. Wśród materiałów budowlanych okno jest zatem aktywnym elementem budynku, odpowiedzialnym za energooszczędność, ale również za doświetlenie i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń.

To dzięki oknom uzyskujemy zdrowe warunki do życia. Dlatego rekomendujemy, aby wszystkie osoby planujące budowę lub remont, korzystające z odliczeń lub dotacji, brały pod uwagę najnowocześniejszą stolarkę okienną, która jest dziś przystępna cenowo i zapewni dużo korzyści na wiele lat.

Spółki produkcyjne grupy Velux w Polsce mają na koncie nie tylko te pośrednie redukcje emisji GHG, ale i wielki sukces w zmniejszaniu śladu węglowego swej działalności. Z danych serwisu Zielony Indeks WNP.PL wynika, że tylko w 2019 r. wasze firmy obniżyły emisję CO2e o 58,8 proc., a w porównaniu z bazowym 2007 r. – o 79 proc. To nie był hokus-pokus?

 

Zobacz tereny inwestycyjne na sprzedaż na PropertyStock.pl

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Velux chce być zeroemisyjny do 2030 r.

  • ytr 2021-04-15 08:51:11
    O, to Polacy kupili duńskiego Veluxa?
  • STRZELBA BRUNEK 2021-04-14 08:32:42
    velux nie nie mamy swoje !
  • małgorzata 2021-04-14 07:58:02
    nie kupuję ich produktów my w PL mamy własną firmę z Nowego Sącza i kupujemy to co Polskie
  • Mario 2021-04-14 07:33:56
    Przecież to nie jest polska firma. Co wy za propagandę uprawiacie? Velux od lat zwalcza polską firmę Fakro na rynkach międzynarodowych stosując nieuczciwe praktyki a wy dajecie leada "polska firma"? Powinien być dopisek że artykuł jest sponsorowany. WNP wstyd!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.129.52
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!