Ciech o klimacie: Realizujemy ambitny, ale wykonalny plan. Rynek to docenia

Ciech o klimacie: Realizujemy ambitny, ale wykonalny plan. Rynek to docenia
Ciech Soda Polska w Inowrocławiu Fot. Mat. pras.

- Pokazujemy naszym klientom i współpracownikom, że poważnie traktujemy kwestie zrównoważonego rozwoju - podkreśla prezes Ciech SA Dawid Jakubowicz w rozmowie z WNP.PL. - Dużą część ewolucji ESG mamy za sobą. Nie obawiamy się ani o naszą pozycję w rankingach, ani o nadmierne obciążenie raportowaniem - dodaje Przemysław Wasilewski, dyrektor obszaru IR (relacji inwestorskich) i ESG.

Rozpoczęła się rejestracja na naszą najnowszą konferencję. PRECOP 27 pod patronatem WNP.PL odbędzie się 18-19 października i poprzedzi Szczyt Klimatyczny COP27 w Egipcie. Zapraszamy!

 • - Monitorując wskaźniki ESG, wspieramy zarządzanie wielorakimi ryzykami - przekonuje prezes Ciech. Od firmy jej partnerzy w globalnych łańcuchach dostaw oczekują wsparcia w realizacji własnych celów ESG.
 • Podmioty, które nie stawiają sobie ambitnych celów klimatycznych, prędzej czy później zostaną zmuszone do podjęcia działań przez regulacje prawne bądź presję ze strony klientów - uważa Przemysław Wasilewski, dyrektor obszaru IR i ESG w Ciech SA.
 • Nie dostrzegamy w obszarze ESG danych, które mogłyby zagrozić naszej pozycji konkurencyjnej - przekonują menedżerowie chemicznego potentata. - Powód do obaw mogą mieć podmioty, które chciałyby coś ukryć.
 • Zarządzanie, realizacja strategii ESG i raportowanie działań w obszarze zrównoważonej produkcji będzie tematem jednej z debat XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Katowice, 20-22.09). Dowiedz się więcej o wydarzeniu, zarezerwuj termin i potwierdź swój udział.

- Raportowanie ESG jest dla firm kolejnym bardziej lub mniej kłopotliwym obowiązkiem. Czy w waszym przypadku ma pozytywne znaczenie - w zarządzaniu, ograniczaniu ryzyk, dla innych kwestii biznesowych?


Dawid Jakubowicz: - Raportowanie ESG to ważny element realizacji naszej strategii biznesowej, dlatego jak najbardziej ma dla nas pozytywne znaczenie.

Monitorując wskaźniki ESG, związane z naszym oddziaływaniem na środowisko i społeczeństwo, a także najwyższymi standardami ładu korporacyjnego, wspieramy zarządzanie wielorakimi ryzykami: od finansowych, jak np. koszty emisji dwutlenku węgla, przez regulacyjne (takie jak niesprostanie przyszłym normom środowiskowym), do tych mniej wymiernych - niemniej jednak również istotnych - jak ryzyko zmian preferencji klientów czy ryzyko reputacyjne.


Przede wszystkim pokazujemy naszym klientom i współpracownikom, że poważnie traktujemy kwestie zrównoważonego rozwoju.

W kwestii raportowania niefinansowego macie już doświadczenie. Czy fakt większej niż w przypadku wielu firm transparentności i polityki informacyjnej ma znaczenie dla relacji z partnerami i klientami? Z sektorem finansowym?

DJ: - Ma olbrzymie znaczenie. Jako międzynarodowa firma jesteśmy częścią globalnych łańcuchów dostaw i duża część naszych klientów ma swoje, bardzo ambitne cele związane z ESG. Wielu z nich - co zrozumiałe – oczekuje od nas wsparcia w realizacji tych celów, a nasze dotychczasowe doświadczenie pozwala nam robić to skutecznie.

Presja ze strony rynku finansowego jest nieco mniejsza niż ta, którą odczuwamy ze strony klientów, ale również odczuwalna. Niedawne duże refinansowanie Grupy Ciech - o łącznej wartości ponad 2 mld zł - było prawdopodobnie ostatnim, które przeprowadziliśmy bez wpisywania warunków ESG do umów kredytowych.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Ciech o klimacie: Realizujemy ambitny, ale wykonalny plan. Rynek to docenia

 • wiktor 2021-09-14 23:12:26
  mam nadzieję że wszystko się uda
 • Xxx 2021-08-20 17:08:55
  Żenada tak wypowiedzi prezesa jak i ta niby grupa, bardziej komiczna niż chemiczna. Że Kulczyk tego nie widzi ?!
 • Trojan wirus 2021-08-18 15:32:45
  Tak jest Janikowo wygląda jak skansen technologi z lat 50, Inowrocław nie wiele młodziej, może mniej zezarty przez rdzę jest. pakownia soli po opadach deszczu wygląda w srodku jak basen, Wapniarnia to już całkiem ... I wszystko się sypie, a prezesik pieprzy o jakiś pierdolach.
 • Zorro 2021-08-17 17:29:38
  Im w projektach ulotkach prospektach zawsze wszystko wychodzi i gra puste gadanie nie tylko Janikowo ale Inowrocław też się sypie poronione inwestycje które pogarszają warunki pracy .Pomyślcie o podwyżkach bo nie ma kto pracować i nikt ni przyjdzie za 2500 na ręke w 4ro brygadówce
 • chemik 2021-08-17 14:22:53
  technika wytwarzania pary z lat 60....... , armagedon , ale opowiada bajki. Awaria non stop , brak soli , sody itd ..... , a kasa idzie do Niemiec . Baj Baj Janikowo to kwestia czasu . Gdzie Zwiazki !!!!
  • Daniel 2021-08-29 14:39:03
   O czym Ty gadasz, przecież wiadome, że wybijają się na rynek międzynarodowy. Takie Chiny dzięki temu zostały potęgą...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.237.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!