Ciech przyjął ambitną strategię. Chodzi o 8 zobowiązań

Strategia ESG Grupy Ciech zawiera osiem zobowiązań w zakresie polityki klimatycznej, relacji społecznych i ładu korporacyjnego. Znajdują się wśród nich m.in. neutralność klimatyczna do 2040 roku, zmniejszenie ilości potrzebnej energii w procesach produkcji, ochrona zasobów naturalnych, wprowadzanie idei gospodarki obiegu zamkniętego w codziennej działalności biznesowej, rozwój pracowników oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracy. O celach, które mają być zrealizowane w najbliższych latach, wypowiada się w rozmowie z WNP.PL prezes Ciechu Dawid Jakubowicz.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Ciech znalazł się w gronie firm wyróżnionych WNP Awards – nagrodami przyznawanymi przez redakcję portalu WNP.PL dla osób, instytucji i przedsiębiorstw, które wywierają znaczący wpływ na pozytywne przeobrażenia gospodarcze.
 • - Strategia ESG, którą Grupa Ciech przyjęła w maju 2021 roku, dotyczy głównie części środowiskowej. Niemniej mamy też cele związane z szeroko rozumianym społeczeństwem, pracownikami oraz zasadami ładu korporacyjnego - mówi Dawid Jakubowicz.
 • Ciech podjął działania, którymi są m.in. obniżenie emisji, śladu węglowego o ponad jedną trzecią do 2026 roku, wyeliminowanie węgla z miksu energetycznego do 2030 roku oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku.

Ciech znalazł się w gronie firm wyróżnionych WNP Awards – nagrodami przyznawanymi przez redakcję portalu WNP.PL dla osób, instytucji i przedsiębiorstw, które wywierają znaczący wpływ na pozytywne przeobrażenia gospodarcze, wskazując innym kierunki rozwoju, swoją aktywnością ilustrując ważne trendy w gospodarce. Wyróżnienia zostały wręczone 20 stycznia w trakcie uroczystej gali na konferencji EEC Trends w Warszawie.

W uzasadnieniu organizatorzy konkursu podkreślili, że wyróżnienie zostało nadane „za podjęcie odważnych zobowiązań i zaangażowanie w realizację ambitnej strategii ESG – szczególnie w obszarze redukcji emisji gazów cieplarnianych”.

O celach związanych z ESG, którego skrót oznacza: E – środowisko (environmental), S – społeczna odpowiedzialność (social responsibility), G – ład korporacyjny (corporate governance), wypowiada się w rozmowie z WNP.PL prezes Ciechu Dawid Jakubowicz. 

- Strategia ESG, którą Grupa Ciech przyjęła w maju 2021 roku, dotyczy głównie części środowiskowej. Niemniej, mamy też cele dotyczące szeroko rozumianego społeczeństwa, pracowników oraz zasad ładu korporacyjnego. Przyjęliśmy ambitne cele związane z odpowiedzialnością dotyczącą środowiska naturalnego  - mówi Dawid Jakubowicz.

I dodaje, że jego firma reprezentuje ciężki przemysł chemiczny, ma kilka zakładów w Europie, w tym dwa w Polsce, które są zasilane parą z dwóch elektrociepłowni węglowych, stąd dekarbonizacja znajduje się w samym centrum strategii Ciechu.

- Od wielu lat pracujemy nad zmianą miksu energetycznego. Podjęliśmy konkretne działania, aby wypełnić nasze zobowiązania, którymi są obniżenie naszych emisji, śladu węglowego o ponad jedną trzecią do 2026 roku, wyeliminowanie węgla z miksu energetycznego do 2030 roku oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku, czyli 10 lat przed zobowiązaniami, które będzie na nas nakładała Unia Europejska - mówi Dawid Jakubowicz.

Ciech to międzynarodowa grupa chemiczna funkcjonująca na rynku globalnym. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce wytwórcą pianek poliuretanowych. MA fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii, zatrudnia ponad 3 tys. osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka Ciech notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku również na jednej z największych giełd w Europie – Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (13)

Do artykułu: Ciech przyjął ambitną strategię. Chodzi o 8 zobowiązań

 • nestea 2022-04-06 21:18:28
  Ciech to jedna z lepiej rozwijających się i świadomych firm, popieram to co robią w każdym aspekcie.
 • Rudy 2022-03-17 20:59:12
  brawo, popieram takie podejście! jeśli nie zadbamy o środowisko sami, ono nie ma szans się obronić,ciech trzymaj tak dalej
 • mona 2022-02-28 14:26:54
  Duże propsy dla ciecha za dbanie o środowisko. W naszej rzeczywistości niewiele jest dużych firm które aktywnie zmieniają się dla dobra planety
 • heh! 2022-02-09 00:43:43
  rozpłakałem sie ze wzruszenia czytając 8 pierwszych wypowiedzi na forum. Czy ktoś z Was pracował w Ciech? A może ... "pracujecie", tyle że "centrali"? Jeśli tak po polecam mniejszą dozę uwielbienia. Dla wiarygodności
  • Kazimiera 2022-02-11 14:14:58
   Akurat w Ciechu pracuje dwóch moich synów i są zachwyceni, a ja im wierze bo wczensiej przeszli w polskich firmach przez pieklo
 • Ada 2022-02-07 18:41:07
  No i super! Mam nadzieję że coraz więcej firm/spółek weźmie z nich przykład i zatroszczy się o środowisko

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.152.207
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!