Prowadzenie biznesu bez odpowiednich narzędzi teleinformatycznych jest dziś niemożliwe. Stąd firmy, takie jak Zakłady Azotowe PUŁAWY SA, muszą je ciągle wdrażać i rozwijać. Wymianie doświadczeń i uzupełnieniu wiedzy służyło "Forum IT dla biznesu", jakie 12 marca odbyło się w Puławach.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Zakłady Azotowe PUŁAWY SA od kilku lat przywiązują dużą wagę do rozwoju systemów informatycznych.
- Wdrażanie aplikacji wspierających biznes rozpoczęliśmy w naszej firmie w 2007 roku. Początkowo wprowadziliśmy w bardzo szerokim zakresie system SAP. Następnie zaczęliśmy dobudowywać wokół niego aplikacje specjalistyczne, wśród których najnowszą jest platforma handlowa e-commerce. Mamy także specjalistyczne aplikacje pozwalające na prowadzenie bilansów zużycia mediów czy spedycji. Wdrażane są aktualnie kolejne aplikacje. Dzięki temu na tle branży chemicznej w Polsce wyglądamy naprawdę bardzo dobrze - mówi Piotr Domagalski, Główny Specjalista Zintegrowanych Systemów Komputerowych w PUŁAWACH.
Najnowszym i już docenionym systemem jest platforma e-commerce. PUŁAWY otrzymały za jej wdrożenie tytuł "Najciekawsze z najlepszych".
- Jest to bardzo rozbudowane narzędzie. Platforma stanowi przede wszystkim narzędzie handlowe, ale nie tylko. Jest to również swoiste kompendium wiedzy dla rolników i dystrybutorów. Klienci dowiadują się jak nasze produkty stosować, na jakim etapie jest ich zamówienie, jak wyglądają reklamacje itd. Jest to narzędzie do budowania bliskiej relacji między klientem, a producentem. Już podczas odbierania nagrody za wdrożenie tego systemu, miałem dowody zadowolenia ze strony rolników i dystrybutorów – podsumowuje prezes Zenon Pokojski.
Zadowolenie klientów, ale także pracowników posługujących się na co dzień rozwiązaniami informatycznymi, to wymierny efekt ich wdrażania i dowód, że dział IT nadal trzeba rozwijać. Właśnie temu służą spotkania ze specjalistami z wiodących firm w Polsce. W "Forum IT dla biznesu" wzięli udział przedstawiciele Microsoftu, IBM, S&T Services, Asseco, Comarch, BCC, Hewlett-Packard i QUMAK. Podczas paneli tematycznych zaprezentowane zostały rozwiązania związane m.in. z elektronicznym obiegiem dokumentów, wirtualizacją platformy sprzętowej czy standardami komunikacyjnymi. Uczestnicy wzięli także udział w debacie "Strategia IT dla biznesu".