Nowa wytwórnia tworzyw modyfikowanych w Azotach Tarnów

Nowa wytwórnia tworzyw modyfikowanych w Azotach Tarnów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

100 mln zł kosztowała budowa i wyposażenie nowej wytwórni tworzyw modyfikowanych, którą uroczyście uruchomiono w środę w Grupie Azoty w Tarnowie. Zakład jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie odbiorców na specjalistyczne tworzywa.

  • Wytwórnia o mocy produkcyjnej 50 tys. ton rocznie powstała w ciągu 1,5 roku w oparciu o najnowsze technologie i urządzenia w ramach spółki zależnej - Grupa Azoty Compounding.
  • Partnerem biznesowym i technologicznym projektu jest niemiecka firma Akro-Plastic GmbH.
  • Jak podkreślił prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki, nowa inwestycja wpisuje się w realizowaną od lat przez spółkę strategię przesuwania się od prostych produktów syntezy chemicznej do zaawansowanych i nowoczesnych materiałów.

    Poprzez modyfikację wytwarzanego w tarnowskich Azotach poliamidu oraz innych tworzyw w wytwórni będą powstawały specjalistyczne tworzywa modyfikowane wykorzystywane m.in. w branży motoryzacyjnej, przemyśle maszynowym, w budownictwie, elektronice i produkcji artykułów gospodarstwa domowego.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Nowa wytwórnia tworzyw modyfikowanych w Azotach Tarnów

  • Protest! 2019-12-18 20:59:51
    Mysle ze po dzisiejszych protestach w obronie Wolnych Sądów należy czym prędzej skupic ludzi wokół idei Wolnych Azotow Od Towarzysza Wardackiego! W miastach związanych z grupą od Puław, Tarnowa, Polic, Kedzierzyna aż po Chorzów, Grzybowo i wiele innych miejscowości ludzie powinni wyjść na ulice i walczyć o Wolne Azoty! Bezpieczna przyszlosc fabryk jest bezpieczną przyszłością nas i naszych dzieci! Nie powinien nami dłużej rządzić mitoman i megaloman z nadpobudliwością psychoruchową oraz nienormalnym upodobaniem do pionowych, szybowych środków transportu!
  • Rob 2019-12-18 14:34:12
    Inwestycje inwestycjami ale też pamiętajcie o pracownikach. Według zapowiedzi na żadne podwyżki wynagrodzenia w przyszłym roku nie ma szans. Chodzi o Tarnów
    • Rob 2019-12-18 15:48:29
      Chodzi mi o podwyżki dla pracowników fizycznych. Umysłowych nie dość że jest za dużo to jeszcze zarabiają za dużo.
    • nanader 2019-12-19 22:52:44
      Ci, co zarabiają na pracy umysłowej, też są pracownikami Azotów. Widać jednak, że Pan Wardacki jednak podnosi pensje, tyle że poprzez przebranżowienie spółki a nie tylko przez proste podnoszenie płac za tą samą pracę. Poza tym, wzrost przychodów o 1/3 w 4-5 lat to bardzo solidna zmiana. W ten sposób buduje się dalszy potencjał do wzrostu pensji. Spółka jest teraz w potrzasku i wcale nie łatwo ją teraz uratować: z jednej strony rosyjskie firmy bazujące na tanim gazie, z drugiej Unia Europejska chcąca likwidować tego typu działalność. Wszystko trzeba tam pozmieniać i dużo inwestować. Alternatywa to kopiowanie tego, co dzieje się w kopalniach węgla: zajeżdżanie potencjału spółki w krótkim okresie, powodujące długookresowy zjazd spółki z rynku i, koniec końców, i tak kiepskie warunki płacowe.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.148.127
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!