Rynek biotechnologii w Polsce znajduje się w fazie wzrostowej, a dane potwierdzają, że inwestorzy dostrzegają jego potencjał. - Jeden z naszych scenariuszy przewiduje przeprowadzenie publicznej emisji akcji w 2023 roku. Środki, które pozyskamy, sfinansują m.in. dalszy rozwój technologiczny i kliniczny terapii CAR-T oraz wprowadzą spółkę FamiCordTx na giełdę - zapowiada w rozmowie z WNP.PL (przeprowadzonej przed atakiem Rosji na Ukrainę) Paweł Martyna, członek zarządu i dyrektor generalny FamiCordTx, dyrektor ds. rozwoju Polskiego Banku Komórek Macierzystych, członek zarządu Związku Firm Biotechnologicznych BioForum.
- FamiCordTx to spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych, powołana do wdrażania terapii opartych na technologiach inżynierii komórkowej.
- - Rynek biotechnologii znajduje się w fazie wzrostowej, co jest także pochodną pandemii. Rzeczywistość jest teraz brutalna również dla biznesu, natomiast natura nie znosi próżni i wypełnia ją m.in. biotechnologia - mówi Paweł Martyna.
- Branża biotechnologiczna rozwija się nie bez przeszkód. Nowe firmy tej branży narzekają na współpracę z uczelniami, niepełną ofertę infrastruktury badawczej i brak koordynacji.