Dyrektywy unijne wymagają coraz większego przetwarzania różnego rodzaju odpadów. W 2020 roku do odzysku trafiło 59 proc., to wzrost o 9,1 proc., ale problemem pozostaje uciążliwe zagospodarowanie odpadów biologicznych. Biotechnologiczna spółka Biostra opracowała własną technologię ich przetwarzania na nawóz organiczny przeznaczony m.in dla rolników. - Odbiorcami mogliby być rolnicy i miejskie tereny zielone, które również potrzebują certyfikowanych polepszaczy glebowych - zaznacza w rozmowie z WNP.PL Marcin Motyka, współzałożyciel i CEO Biostra.
- Dyrektywy unijne wymagają coraz większego zagospodarowania różnego rodzaju odpadów. - Kompostownie i biogazownie nie są w stanie przetworzyć bioodpadów na wartościową dla środowiska biomaterię – mówi Marcin Motyka.
- Proces technologiczny Biostry stabilizuje bioodpady komunalne i pozwala na uznanie ich za produkt możliwy do ponownego wprowadzenia do środowiska.
- - Chcemy stworzyć szeroki rynek zbytu, gdyż rocznie będziemy w stanie produkować tysiące ton preparatu organicznego – mówi CEO Biostry.