Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Kolejne odmiany Octavii mają homologację ciężarową.

Autor: Skoda, wnp.pl (AG)
Dodano: 09-02-2010 19:39

Do gamy modeli Skody z homologacją ciężarową, dołączają kolejne - Octavia w wersji RS i Scout.Octavię RS i Octavię Scout można teraz nabyć w odmianie ciężarowej, która umożliwia odliczenie podatku VAT.

Poza dostępną do tej pory Octavią w wersji Van i Premia, teraz w salonach są również sportowe wersje Octavii - model RS - w wersjach opartych na nadwoziu typu sedan i combi. Octavia była w ub. roku najchętniej kupowanym samochodem z "kratką". To także jeden z pierwszych sportowych modeli samochodów z takim wyposażeniem.

Octavia RS z homologacją ciężarową jest dostępna z dwoma jednostkami napędowymi: 2.0 TFSI (200 KM) oraz 2.0 TDI CR DPF (170 KM). Oba silniki występują z manualną skrzynią 6-stopniową lub automatyczną DSG.

Uterenowiona wersja Octavii Scout Van występuje w wersji combi. Wersje silnikowe to 1.8 TSI (160 KM) oraz 2.0 TDI DPF (140 KM) z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Linia Scout wyróżnia się specjalnym pakietem wyposażenia, który obejmuje m.in.: zwiększony o 40 mm prześwit, plastikowe osłony zderzaków, nadkoli i drzwi, a także specjalnie zaprojektowane felgi. Wszystkie wersje wyposażone są w napęd 4x4 i sprzęgło Haldex IV.

Octavia jest doceniana m.in. za przestrzeń bagażową dostępną za przegrodą (kratką). W Octavii sedan RS Van podstawowa pojemność kufra wynosi 585 l. Z kolei bagażnik wersji Scout Van i RS combi Van ma 605 l.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021