Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wydarzenia: Przełamanie ostatniego minimum lokalnego może być okazją do sprzedaży

Autor: DM IDMSA
Dodano: 11-02-2010 12:53

Na rynku ropy odbicie ostatnich spadków nabiera tempa. Prawdopodobne jest, że ostatnia przecena była jedynie korektą, oscylatory sugerują w dalszym ciągu opłacalność pozycji długich. Kupna można dokonywać wykorzystując bardziej krótkoterminowe wykresy.

Nieco odmiennie przebiega sytuacja na rynku gazu ziemnego - tu ostatnie dni były korekcyjne i obecnie można liczyć na odbicie - w pobliżu przebiegają ważne geometrie, a oscylatory sprzyjają pozycji długiej.

Miedź również w trakcie krótkoterminowej tendencji wzrostowej, możliwy zasięg to przynajmniej poziom 318 USD. Warto obserwować rynek platyny, który w ostatnim czasie ściśle przestrzega poziomów technicznych. Przełamanie szczytu z początku lutego może być sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego.

Na rynku złota piątkowa sesja mogła okazać się zwrotną, obecnie niewielkie cofnięcie znoszące 61.8% trzydniowego wzrostu i możliwa kontynuacja tendencji wzrostowej. Na srebrze możliwe dalsze wzrosty, ostrożności będzie wymagał poziom 16.70 USD, a więc minima z grudnia.

Amerykańskie obligacje odbiły się od poziomu 119 i możliwa jest teraz większa korekta. Jej podstawowy zasięg to 117’08, 116’29 USD. Do otwierania pozycji krótkich można wykorzystywać wykresy o niższej skali czasowej niż dzienna.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021