Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Zaproszenie do negocjacji ws. kupna Kozielskiej Fabryki Maszyn

Autor: PAP
Dodano: 22-02-2010 21:53

Minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna ponad 93 proc. udziałów Kozielskiej Fabryki Maszyn "Kofama" w Kędzierzynie-Koźlu - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Oferty można składać do 31 marca w siedzibie MSP.

Skarb Państwa posiada 100 proc. udziałów tej spółki.

Negocjacje będą dotyczyć głównie ceny za zbywany pakiet udziałów oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju spółki, który ma objąć m.in. zobowiązanie do podwyższenia kapitału. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do ponad 6 proc. walorów tego przedsiębiorstwa.

Spółka zajmuje się m.in. produkcją maszyn i urządzeń: do klasyfikacji i wzbogacania węgla, wytwarzania płyt drewnopochodnych, a także farb i lakierów. Oferuje również usługi związane z pracami konstruktorskimi i projektowymi. Świadczy usługi w zakresie obróbki skrawaniem, prac ślusarskich i montażowych. Firma od wielu lat współpracuje z zagranicznymi kontrahentami zarówno z Unii Europejskiej, jak i z Europy Wschodniej.

W ostatnich latach Kozielska Fabryka Maszyn "Kofama" zainwestowała znaczne środki w zakup nowych maszyn oraz remont już posiadanych. Klientami spółki są głównie kopalnie oraz producenci płyt drewnopochodnych, chemicznych, koksowniczych i energetycznych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021