Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Zgoda KNF na objęcie stanowisk przez dwóch prezesów banków

Autor: wnp.pl (PS)
Dodano: 23-02-2010 20:27

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie prezesów dwóch banków: Małgorzaty Kołakowskiej w ING Banku Śląskiego oraz Tomasza Mironczuka w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego już 8 grudnia ub.r. powołała Małgorzaty Kołakowskiej na stanowisko prezesa zarządu. Na tym stanowisku zastąpiła Brunona Bartkiewicza, który od początku stycznia br. przeszedł do centrali Grupy ING. Małgorzata Kołakowska przed powołaniem na stanowisko prezesa zarządu, jako wiceprezes odpowiadała za obszar dużych korporacji i instytucji finansowych oraz rynków finansowych.

Rada Nadzorcza BGK powołała Tomasza Mironczuka na stanowisko prezesa zarządu 23 października 2009 r. Z bankowością związany jest on od 16 lat. Przed rozpoczęciem pracy w BGK, od maja 2008 r. do lipca 2009 r. był wiceprezesem zarządu Banku PKO BP S.A. odpowiedzialnym za bankowość inwestycyjną, w tym nadzór nad spółkami Grupy Kapitałowej PKO BP, Biuro Maklerskie, działalność skarbową i finansowanie strukturalne.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021