Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Polska w europejskiej czołówce w sieci

Autor: Rzeczpospolita
Dodano: 24-02-2010 05:26

Polska w sieci wyprzedza Francję. W ubiegłym roku w naszym kraju powstało ponad 300 tys. nowych domen - wynika z raportu NASK, prezentowanego przez "Rzeczpospolitą".

Jak czytamy w dzienniku, w Polsce co 30 sekund rejestrowana jest nowa domena internetowa z rozszerzeniem .pl, a ich liczba wzrosła na koniec zeszłego roku niemal o 25, proc., osiągając 1,63 mln. Pod względem przyrostu aktywnych domen Polska znalazła się w ścisłej czołówce na świecie, zajmując drugą pozycję, zaraz za rejestrem rosyjskim.

Ten prawdziwy boom, jeśli chodzi o zakładanie domen jest wskaźnikiem rozwijającej się gospodarki. Dotychczas swoje strony tworzyły różne instytucje, stowarzyszenia i przede wszystkim firmy. Jednak jak przewiduje "Rz", ten dynamiczny przyrost będzie teraz powoli słabł, a przyszłość związana raczej jest z zakładaniem stron internetowych przez zwykłych ludzi.

Prezentowane przez "Rzeczpospolitą" wyniki sprawiają, że w 2009 r. Polska zajęła piąte miejsce w rankingu państw Unii Europejskiej pod względem liczby domen utrzymywanych w rejestrze, przed Francją, Hiszpanią, Danią Belgią i Szwecją. Najwięcej domen zarejestrowanych mają Niemcy, a także Wielka Brytania, Holandia i Włochy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021