Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

MSP: nie odbędzie się aukcja udziałów czterech spółek

Autor: PAP
Dodano: 26-02-2010 13:01

Nie odbędzie się zaplanowana na poniedziałek aukcja sprzedaży udziałów czterech spółek należących do Skarbu Państwa - poinformował w piątek resort skarbu. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert.

Chodzi o: "DAK-POL" Zakład Drzewny w Czarnej Białostockiej, Ośrodek Hodowli Zarodowej Kłanino w Bobolicach, Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego "ZETPEZET" w Pile oraz spółkę "VOX-ACTIVE" w Janikowie koło Poznania.

Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosiło dla tych firm odpowiednio: 236 tys. 555 zł, 167 tys. 189 zł, ok. 985 tys. zł oraz 249 tys. 113 zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

"DAK-POL" Zakład Drzewny w Czarnej Białostockiej prowadzi działalność produkcyjno-handlową w dziedzinie tartacznictwa. Produkuje głównie tarcicę oraz wyroby z drewna.

Ośrodek Hodowli Zarodowej Kłanino w Bobolicach zajmuje się hodowlą bydła mlecznego oraz produkcją roślinną - w tym zakresie prowadzi również działalność handlową.

Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego "ZETPEZET" koncentrują się na przetwórstwie ziemniaków na skrobię. Ponadto spółka produkuje ze skrobi wyroby dla przemysłu spożywczego, papierniczego i włókienniczego, a także syropy skrobiowe, mączkę ziemniaczaną oraz białko paszowe.

Spółka "VOX-ACTIVE" w Janikowie wynajmuje nieruchomości na własny rachunek.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021