Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wydarzenia: Przełamanie istotnego oporu może uruchomić większy impuls wzrostowy

Autor: DM IDMSA
Dodano: 01-03-2010 12:44

Rynek ropy zaczął tydzień od wzrostów, obecnie ceny bliskie są szczytów z ubiegłego tygodnia. Ich przełamanie może być okazją do kupna z zasięgiem ruchu na poziomie 83 USD. Rynki oleju opałowego i benzyny wyglądają analogicznie.

Odmienna sytuacja rysuje się na rynku gazu ziemnego - tutaj byliśmy świadkami większych spadków. Obecnie handel utrzymuje się blisko ważnych poziomów geometrycznych i pozycje długie prezentują dobre proporcje potencjalnego zysku do ryzyka.

Bardzo mocny początek tygodnia miał majowy kontrakt na miedź, cena jednak dość szybko wraca w rejony maksimów z zeszłego tygodnia. Może być to sygnał, że powyżej poziomu 340 USD jest niewielu chętnych do kupna.

Ceny złota jak dotąd nie wyszły ponad konsolidację z ubiegłego tygodnia, takie wybicie sugerowałoby, że na rynek powrócił trend wzrostowy. Srebro spisuje się nieco lepiej, jednak podobnie jak na miedzi, dzisiejsze wybicie jest mocno sprzedawane, brakuje kontynuacji.

Na amerykańskim rynku towarów rolnych najbardziej wyraźny trend ma miejsce na kukurydzy, możliwy zasięg ruchu to rejon 400 USD.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021