Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Premier Donald Tusk powoła Radę Gospodarczą

Autor: PAP
Dodano: 08-03-2010 13:19

Przy premierze ma powstać Rada Gospodarcza odpowiedzialna za opiniowanie bieżących i planowanych działań rządu. Donald Tusk ma wręczyć we wtorek akty powołania jej dziewięciu członkom. Są to ekonomiści, naukowcy i praktycy biznesu - poinformowało CIR.

Po odebraniu nominacji od szefa rządu członkowie Rady, pod przewodnictwem byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, mają się zebrać na pierwszym oficjalnym posiedzeniu.

"Członkowie Rady będą sugerować praktyczne i dające się wdrożyć rozwiązania w dziedzinach, które uważają za istotne dla gospodarki i obywateli. Zadaniem Rady będzie również ocena sytuacji społeczno-ekonomicznej Polski na tle zjawisk zachodzących w Europie i gospodarce globalnej. Z wyjątkiem stałego sekretarza Rady, jej członkowie będą pełnić swoje funkcje społecznie i reprezentować w niej swoje prywatne poglądy i wiedzę" - czytamy w komunikacie CIR.

Centrum podkreśliło, że do rady będą należały osoby z "wieloletnim doświadczeniem zarówno w służbie publicznej, jak i sektorze prywatnym". Wśród nich CIR wymieniło: prof. Uniwersytetu Gdańskiego Dariusza Filara, głównego doradcy ekonomicznego Pricewatershouse Coopers Polska prof. Witolda Orłowskiego, socjologa, prof. Uniwersytetu Warszawskiego Ireneusza Krzemińskiego, byłego prezesa ZUS prof. Aleksandra Wiktorowa, prezesa zarządu TFI Skarbiec i SAMH SA Bogusława Grabowskiego, prezesa PZU Andrzeja Klesyka, prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK SA Mateusza Morawieckiego, główną ekonomistkę Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" Małgorzatę Starczewską-Krzysztoszek, głównego ekonomistę Reiffeisen Bank Polska SA Jacka Wiśniewskiego.

Koordynacją prac Rady ma zająć się nowo powołany podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Jasser.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021