Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Minsterstwo Gospodarki: wzrost PKB w I kw 2010 r. będzie zbliżony do 3,0%

Autor: ISB
Dodano: 18-03-2010 11:23

Wzrost gospodarczy Polski w I kw. 2010 r. osiągnie poziom zbliżony do 3%, szacują analitycy Ministerstwa Gospodarki. W ich ocenie, wzrost produkcji przemysłowej w tym okresie powinna przekroczyć 8%.

"Produkcja sprzedana przemysłu była w lutym br. wyższa o 9,2% w stosunku do analogicznego miesiąca 2009 roku, a w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 3,1%. Analitycy Ministerstwa Gospodarki [...] oczekują, że w marcu br. może się ona zbliżyć do 8%" - czytamy w komunikacie.

Zdaniem ekspertów resortu, korzystne wyniki produkcji sprzedanej wskazują na trwające ożywienie w sektorze przemysłowym. W pierwszych dwóch miesiącach 2010 roku produkcja wzrosła o 9%. Zgodnie z prognozami resortu, dynamika produkcji przemysłowej w okresie styczeń-marzec br. powinna przekroczyć 8%.

"Dzięki wysokiej dynamice produkcji przemysł będzie jednym z głównych czynników pozytywnie wpływających na sytuację gospodarczą Polski. Według szacunków Ministerstwa Gospodarki, w pierwszym kwartale br. wzrost gospodarczy osiągnie poziom zbliżony do 3%" - czytamy dalej.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował w środę, że produkcja przemysłowa wzrosła w lutym br. o 3,1% wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosła o 9,2% wobec wzroście o 8,5% w styczniu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021