Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Nowe przyjęcia i projekty w Oplu

Autor: GM, wnp.pl (AG)
Dodano: 06-04-2010 09:54

Opel zatrudni do 250 inżynierów w prowadzonym przez siebie Centrum Rozwoju Technicznego w Rüsselsheim, mającym wspomóc dodatkowe prace wynikające z szeroko zakrojonej ofensywy produktowej tej marki.

Spółka ogłosiła, iż do roku 2014 zainwestuje 11 mld euro w odświeżenie 80% linii swoich modeli. Wśród projektów znajduje się wprowadzenie nowych pojazdów, jak np. Ampery z napędem elektrycznym, która na rynku pojawi się w przyszłym roku.

Poza tym nadal istnieje silnie zapotrzebowanie na nowe modele - Insignię i Astrę. Zakłady w Rüsselsheim, gdzie wyprodukowano już ponad 200 000 egz. Insignii, planują pięć dodatkowych zmian w maju i czerwcu.

Opel/Vauxhall już odebrał 120 000 zamówień na nową, pięciodrzwiową Astrę w wersji hatchback, która w Niemczech po raz pierwszy pojawiła się w grudniu 2009 r., a w późniejszym terminie również w całej Europie. Aby sprostać popytowi ze strony klientów, w polskich zakładach w Gliwicach w czerwcu wprowadzonych zostanie dodatkowych 17 zmian.

W czerwcu rozpocznie się sprzedaż nowego, kompaktowego monocabu o nazwie Meriva. W późniejszym terminie tego roku na rynku pojawi się Astra kombi o handlowej nazwie Sports Tourer

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021