Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

NGK w najszybszych wyścigówkach

Autor: NGK, wnp.pl (AG)
Dodano: 09-04-2010 07:28

NGK Spark Plugs, znany producent świec zapłonowych i żarowych, będzie partnerem technicznym i oficjalnym dostawcą teamu Vodafone McLaren Mercedes w tegorocznych wyścigach Formuły 1. Tak więc niemal prawie wszyscy czołowi zawodnicy mistrzostw będą w tym sezonie wyposażeni w świece tej marki.

Po raz pierwszy w historii Formuły 1 zdarzyło się, że dwaj zawodnicy z tytułem mistrzowskim - Jenson Button (2009) i Lewis Hamilton (2008) spotkali się w jednej drużynie.

- Zawsze byliśmy dumni w NGK z faktu zaopatrywania w świece racingowe właśnie wyścigów Formuły 1 jako szczególnie wymagających od świecy zapłonowej - mówi Norbert Neuhaus, zca dyr zarządzającego ds. sprzedaży i marketingu na rynku wtórnym w NGK Spark Plug Europe - staliśmy się dostawcą wielu teamów Formuły 1. Szczegółowe testy, zarówno na torze i poza nim, potwierdziły niezawodność świec NGK, co skłoniło wielu konstruktorów do wyboru właśnie tej marki. I dodaje: - Od pierwszych wygranych wyścigów Grand Prix razem z Hondą w Meksyku w 1965 r. świece racingowe NGK zasilały pojazdy 239 wyścigów Formuły 1. Jesteśmy przekonani, że kontynuując tą współpracę razem z Teamem Vodafone McLaren Mercedes, w bieżącym sezonie osiągniemy magiczną liczbę 250.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021