Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Sandero na biopaliwo dostępna w Polsce

Autor: Dacia, wnp.pl (AG)
Dodano: 16-04-2010 15:27

Dacia wprowadza na polski rynek Sandero z silnikiem przystosowanym do zasilania biopaliwem. Sandero Hi-Flex jest oznaczone symbolem Dacia eco2 i stanowi wzmocnienie ekologicznej oferty marki.

Sandero Hi-Flex z silnikiem 1.6 E85 o mocy 87 KM jest kolejnym, po Loganie MCV, modelem Dacii, którego silnik został przystosowany do zasilania biopaliwem E85 lub benzyną bezołowiową. Seryjne wyposażenie samochodu bazuje na wersji Ambiance wzbogaconej o manualną klimatyzację oraz boczne poduszki powietrzne z przodu, których zadaniem jest ochrona głowy i klatki piersiowej.

Silnik 1.6 87 E85 może być zasilany mieszanką klasycznej benzyny pochodzącej z przeróbki ropy naftowej i etanolu pochodzącego z procesów fermentacyjnych roślin - zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych lub trzciny cukrowej w ilości do 85%. Silnik ten może być zasilany również tylko klasyczną benzyną bezołowiową. W celu przystosowania silnika 1.6 87 E85 do zasilania biopaliwem, zmodyfikowano konstrukcję gniazd zaworów i wtryskiwaczy oraz zastosowano specjalne oprogramowanie komputera sterującego wtryskiem paliwa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021