Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

McLaren: korzystne "oderwanie" od Mercedesa

Autor: Mototarget
Dodano: 19-04-2010 09:32

W momencie przejęcia ekipy Brawn GP przez Mercedesa, znacznie oziębiły się stosunki marki z jej wieloletnim partnerem, czyli zespołem McLarena. McLaren w ostatnim czasie odkupił dużą część z 40% udziałów, jakie posiadał w teamie Mercedesa.

Ron Dennis w wywiadzie dla gazety "Arabian Business" potwierdził informacje, które krążą w świecie F1 od wielu lat. Sugerowano mianowicie, że Mercedes chciał przejąć całkowitą kontrolę nad McLarenem oraz że to właśnie McLaren wystąpił z inicjatywą przerwania współpracy.

Prezes grupy McLaren Ron Dennis zaznaczył, iż przejęcie zespołu Brawn GP przez Mercedesa i McLarena było jak najbardziej korzystne: - To my zainicjowaliśmy rozstanie, chcieliśmy być niezależni. Co do Brawn GP, nie nazwałbym tego przyjacielską umową, ale była to sytuacja korzystna dla obu stron. Dostali dokładnie to czego chcieli - Grand Prix, które całkowicie przejęli - a my mieliśmy zapewnione dostawy silników i możliwość promocji naszego produktu, aby budować markę McLaren. Im więcej chcieli kontroli, tym mniej chcieliśmy im jej dać. Powody były oczywiste… wpływ ich kontroli nie jest zawsze produktywny.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023