Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Exide wspiera team Solberga

Autor: Exide, wnp.pl (AG)
Dodano: 23-04-2010 09:55

Logo znanej firmy produkującej akumulatory (przejęła poznańską Centrę) po raz kolejny znajdzie się na rajdówce niemniej znanego teamu Henninga Solberga występującego z powodzeniem Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata.

Norwegowie startują samochodem Ford Focus RS WRC. Do tej pory ich najlepszym wynikiem było wywalczenie w ub.roku 6. miejsca w klasyfikacji generalnej. W 2007 r. startowali w kilku rundach WRC organizowanych w Europie, gdzie sukcesem była trzecia pozycja w Rajdzie Norwegii. Rok później uczestniczyli już regularnie w rajdach mistrzowskich, a w klasyfikacji generalnej zajęli wysokie ósme miejsce.

WRC czyli Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata są najwyższą kategorią rywalizacji w rajdach samochodowych. Na ich cykl składa się kilkanaście rund - trzydniowe rajdy odbywające się na całym świecie. Zazwyczaj rozgrywają się w terenie, na różnego rodzaju nawierzchniach i zamkniętych drogach publicznych. Wyjątkiem są odcinki specjalne na placach i stadionach organizowane dla kibiców.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023