Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Asseco CE może wyjść z Uniquare a w przyszłym roku sprzedać Slovanet

Autor: ISB
Dodano: 07-05-2010 18:31

Asseco Central Europe (ACE - dawniej Asseco Slovakia) może w przyszłym roku sprzedać swoją spółkę zależną Slovanet, wynika z wypowiedzi prezesa Jozefa Kleina.

Spółka chce też do końca II kwartału wyjaśnić swoją sytuację w austriackiej firmie Uniquare i albo zwiększyć w niej swój udział, albo wyjść z tej inwestycji.

"Współpraca z mniejszościowymi akcjonariuszami Uniquare nie układa się dobrze" - powiedział Klein w piątek. Zaznaczył, że austriacka spółka ma świetny produkt, którego posiadaniem grupa Asseco jest nadal zainteresowana, ale przynosi obecnie spore straty. W dodatku filozofia jej zarządzania różni się od przyjętej w Asseco a silna pozycja akcjonariuszy mniejszościowej uniemożliwia zmiany.

W rezultacie Asseco CE do końca tego kwartału chce wyjaśnić sytuację w Uniquare i nie wyklucza wyjścia z tej inwestycji.

W I kwartale grupa Asseco CE miała 1,45 mln euro skonsolidowanego zysku netto a strata Uniquare wyniosła 512 tys. euro. Przychody austriackiej firmy spadły w I kwartale o 36% r/r do 1,21 mln euro.

W przyszłym roku Asseco CE może sprzedać spółkę telekomunikacyjną Slovanet.

"Rozmawialiśmy o sprzedaży tej spółki przed rokiem. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zatrzymać ją w grupie i w tym roku będziemy się koncentrować na maksymalnej poprawie wyniku EBITDA" - powiedział Klein. Dodał, że o sprzedaży Slovanetu rozmawiano z dwoma inwestorami: z Polski i Słowacji.

"Jesteśmy z nimi w kontakcie i planujemy, ze pod koniec tego roku lub na początku przyszłego zaproponujemy im powrót do negocjacji" - dodał prezes ACE.

W I kwartale przychody Slovanet spadły o 5% r/r do 6,58 mln euro a zysk netto o 6% do 282 tys. euro. Jednak Klein zaznaczył, że oczekuje poprawy przez Slovanet wyników w całym roku.

Asseco CE miała 1,45 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,00 mln euro zysku rok wcześniej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021