Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Boryszew liczy na rozstrzygnięcie rozmów ws. przejęcia w ciągu 2-3 tygodni

Autor: ISB
Dodano: 31-05-2010 21:56

Spółka Boryszew prowadzi "bardzo zaawansowane" rozmowy na temat podmiotu z sektora przemysłu ciężkiego o wartości ok. 100 mln zł i liczy na rozstrzygnięcie tych negocjacji w ciągu 2-3 tygodni, wynika z poniedziałkowych wypowiedzi szefa rady nadzorczej spółki Arkadiusza Krężla dla agencji ISB.

"Rozmowy w sprawie przejęcia dużej spółki z branży są bardzo mocno zaawansowane. Oczekuję, że wszystko rozstrzygnie się do walnego zgromadzenia, czyli w ciągu 2-3 tygodni" - powiedział Krężel ISB. Zwyczajne walne zgromadzenie Boryszewa zwołano na 22 czerwca.

Dodał, że finalizacja rozmów przez walnym zgromadzeniem jest kluczowa z punku widzenia finansowania inwestycji, o którym mają zadecydować akcjonariusze.

"Rozmawiamy także z bankami, ponieważ w ostatnich miesiącach udało nam się o 0,5 mld zł zmniejszyć zadłużenie grupy i nie spodziewam się problemów z pozyskaniem kredytu" - powiedział Krężel.

W połowie maja główny udziałowiec Boryszewa Roman Karkosik poinformował, że spółka rozmawia w sprawie przejęcia podmiotu z branży przemysłu ciężkiego o wartości ok. 100 mln zł. Jest to firma działająca w Polsce z udziałem kapitału zagranicznego, ale nie notowana na GPW.

Boryszew miał 8,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,54 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 671,77 mln zł wobec 520,17 mln zł rok wcześniej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019