Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Wola Info planuje prywatną emisję 1,5 mln akcji dla Devoteam

Autor: ISB
Dodano: 25-06-2010 09:54

Zarząd spółki informatycznej Wola Info podjął uchwałę o przeprowadzeniu subskrybcji prywatnej emisji nowych akcji serii J z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Spółka chce wyemitować 1,5 mln akcji serii J z przeznaczeniem dla francuskiej firmy Devoteam, która ogłosiła niedawno wezwanie na akcje spółki, wynika z komunikatu Woly Info.

"Wszystkie akcje serii 'J' będą akcjami na okaziciela i zostaną zaoferowane Devoteam SA z siedzibą we Francji, 92300 Levallois-Perret, rue Anatole 73. […] 5.Cena emisyjna jednej akcji nowej emisji serii 'J' wynosi 2 zł" - głosi komunikat. Umowa o objęciu akcji zostanie zawarta do 30 czerwca, podano także.

Po emisji kapitał zakładowy spółki będzie się dzielił na 7.112.000 akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,50 zł każda.

Uzasadniając emisję i jej formę, zarząd napisał, że obecnie w spółce występuje zapotrzebowanie na bieżący kapitał obrotowy, natomiast trudne warunki rynkowe uzasadniają przypuszczenie, iż emisja akcji z zachowaniem prawa poboru nie umożliwiłaby pozyskania wystarczających środków.

"Pozbawienie prawa poboru umożliwia pozyskanie nowego, zewnętrznego inwestora, którego inwestycja w spółkę, pozwoli na zaspokojenie potrzeb kapitałowych Spółki oraz umożliwia skorzystanie z doświadczeń branżowych i rozwiązań technologicznych posiadanych przez Devoteam SA" - czytamy dalej.

W połowie maja francuska spółka Devoteam zawarła ze znaczącymi akcjonariuszami Wola-Info porozumienie, zgodnie z którym ogłosił wezwanie na 100% akcji tej firmy. Devoteam miała też objąć nowe akcje spółki. Pośredniczący w ogłoszonym wezwaniu KBC Securities poinformował, że cena w wezwaniu wynosi 3,7 za akcję. Zapisy zaplanowana na 7 czerwca - 6 lipca.

Umowa przewiduje również, że Devoteam obejmie 3 mln nowych akcji Wola Info (stanowiących 35% podwyższonego kapitału spółki) w cenie emisyjnej 2 zł za akcję. Devoteam, niezależnie od wezwania, kupi 1 mln akcji od Ares Investment - największego udziałowca Wola Info - płacąc po 2,50 zł za akcję. Tu cena może wzrosnąć (w zależności od przyszłych wyników Wola Info), ale tylko do poziomu 3,70 zł za akcję.

Wola Info miała 5,14 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 5,09 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 8,65 mln zł wobec 14,51 mln zł rok wcześniej.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022