Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Meritum Bank odstąpił od emisji akcji i debiutu na NewConnect

Autor: ISB
Dodano: 28-06-2010 08:51

Meritum Bank odstąpił od oferty emisji akcji i debiutu na rynku NewConnect, poinformowała spółka w komunikacie.

"Emisja, z uwagi na jej bezprecedensowy charakter na polskim rynku, nie osiągnęła minimalnego progu pozwalającego na realizację zakładanej strategii w całości. W związku z tym, zgodnie z wcześniejszymi założeniami zarząd banku postanowił odstąpić od oferty" - czytamy w komunikacie.

"Projekt pozyskania finansowania z rynku w tej formie spotkał się z przyjaznym zainteresowaniem, jednak na poziom atrakcyjności projektu wpłynął przede wszystkim nieodpowiedni moment na inwestycje o takiej skali oraz jego pionierski charakter, co w naszej ocenie może się zmienić w przeciągu kilku miesięcy" - powiedział prezes Copernicus Securities Marek Witkowski, cytowany w komunikacie.

Bank przewiduje kontynuację w kolejnych miesiącach prac nad projektem pozyskania dodatkowych środków w celu realizacji planów wejścia na nowe obszary usług bankowych jednocześnie kontynuując realizację bieżącej strategii. "W związku z powyższym bank nie będzie jednak, jak było planowane w projekcie, rozwijał oferty kapitałochłonnych kredytów mieszkaniowych i nadal koncentrować się będzie na rozwoju oferty dla klientów indywidualnych oraz mikro przedsiębiorstw" - czytamy dalej.

Ponieważ jeden z zakładanych przez Innoca Capital scenariuszy pozyskania dodatkowego kapitału nie został obecnie zrealizowany, fundusz będzie nadal głównym podmiotem wspierającym rozwój banku, powiedział partner w Innova Capital Krzysztof Kulig, cytowany w komunikacie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021