Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wydarzenia z rynku futures

Autor: DM IDMSA
Dodano: 28-06-2010 11:33

Na rynku ropy trend w dalszym ciągu uznajemy za wzrostowy, pomogła w tym wyraźnie piątkowa silna sesja. Warto zwrócić uwagę na fakt dotarcia cen na wykresie dziennym kontynuacyjnym do poziomu 61.8%. Zlecenia stop dla pozycji długich nie powinny być ustawione dalej niż minimum z ostatniej środy.

Rynek gazu ziemnego jest zdecydowanie najsłabszy w kompleksie energetycznym, mimo wzrostowej sesji na ropie tutaj ceny nie wyszły nawet ponad ostatnią konsolidację, nie mówiąc o przełamaniu poprzedniego maksimum lokalnego. Trend w dalszym ciągu uznajemy za wzrostowy, jednak przełamanie dolnej granicy wspomnianej kilkudniowej konsolidacji może doprowadzić do zmiany kierunku trendu.

Silna wzrostowa sesja piątkowa także na rynku miedzi, gdzie trend może się odwrócić. Przełamanie w górę dziennego maksimum z piątku może być okazją do kupna. Zwolennicy klasycznej analizy wykresów mogą dopatrzeć się na wykresie głowy z ramionami.

Złoto jest obecnie handlowane w pobliżu istotnych poziomów technicznych, możliwe jest ukształtowanie jeszcze jednej podfali spadkowej przed kontynuacją trendu, który rzecz jasna w dalszym ciągu jest wzrostowy. Sygnałem do kupna / powiększenia pozycji może być ustanowienie nowego szczytu, pamiętając, że rynek ma obecnie tendencję do szybkich korekt takich wybić (odpowiednie ustawienie zleceń stop).

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021