Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Kolejna spółka budowlana chce wejść na rynek główny GPW

Autor: wnp.pl (PS)
Dodano: 23-08-2010 11:08

Sobet S.A., spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego notowana na NewConnect, planuje w przyszłym roku zadebiutować na rynku głównym.

Jak informuje zarząd, obecnie jego uwaga skupia się na budowaniu wartości akcji. Chce przede wszystkim zwiększyć ich płynność jeszcze na rynku NewConnect. We wrześniu br. przeprowadzi split akcji w stosunku 1:5.

- Zdajemy sobie sprawę, że sama operacja splitu ma głównie wymiar psychologiczny, natomiast biorąc pod uwagę specyfikę i zachowanie uczestników rynku NewConnect uważamy że jest to trafna decyzja. – mówi Piotr Czajkowski, prezes zarządu Sobet - Kolejnym krokiem będzie realizacja emisji akcji z prawem poboru, co z kolei wpłynie na zwiększenie ilości akcji w wolnym obrocie.

W ten sposób spółka da wyraźny sygnał, aby inwestorzy nie obawiali się inwestycji tylko z uwagi na ryzyko zbyt małej płynności.

Sobet specjalizuje się w usługach budowy infrastruktury podziemnej oraz pozostałych robót inżynieryjno-budowlanych. Firma współpracuje z największymi firmami obecnymi na rynku, wśród nich: Hydrobudowa Polska, Bilfinger Berger Budownictwo, Pol-Aqua, Skanska, Polimex Mostostal. Realizuje też znaczące inwestycje w zakresie modernizacji oczyszczalni ścieków. Spółka zatrudnia ok. 200 pracowników i grupę stale współpracujących z firmą ekspertów z dziedziny budownictwa i ochrony środowiska. Ma nowoczesny park maszynowy składający się z ponad 50 ciężkich maszyn budowlanych i innych specjalistycznych urządzeń.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022