Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

ABC Data zarejestrowała spółkę na Litwie

Autor: ISB
Dodano: 13-09-2010 15:40

Dystrybutor IT, ABC Data zarejestrował spółkę na Litwie, poinformowała firma w komunikacie. Spółka chce rozpocząć sprzedaż jeszcze we wrześniu.

“Na Litwie została zarejestrowana spółka zależna ABC Data, o nazwie ABC Data Litwa. Będzie to czwarta po ABC Data Polska, ABC Data Czechy i ABC Data Słowacja, spółka ABC Daty działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – czytamy w komunikacie.

„To zapowiadany przez nas ważny element w realizacji strategii. Na rynek litewski wchodzimy ze sprawdzonym, niskokosztowym modelem sprzedaży. Taki sam model działalności prowadzimy od 3 lat na Słowacji. Klienci na Litwie będą mieli dostęp do pełnej oferty ABC Daty – podobnie, jak nasi klienci w innych krajach, w których obecnie działamy. Na Litwę towar będzie dostarczany z polskiego magazynu w Warszawie. Sprzedaż chcemy uruchomić jeszcze we wrześniu” – powiedział wiceprezes ABC Data Andrzej Sobol, cytowany w komunikacie.

Wcześniej spółka informowała, że w przyszłym roku oczekuje, że osiągnie na nowym rynku do 20 mln euro przychodów.

Rozpoczęcie działalności na rynku litewskim jest jednym z elementów strategii ABC Daty, zaprezentowanej w prospekcie emisyjnym spółki. Ponadto, spółka planuje m.in. przejęcia podmiotów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej (należących do Unii Europejskiej) oraz zwiększenie efektywności procesów logistycznych poprzez automatyzację magazynu w Warszawie.

Spółka miała 10,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 12,07 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1110,93 mln zł wobec 1088,19 mln zł rok wcześniej.

ABC Data prognozuje, że w 2010 r. zysk netto wyniesie 31,2 mln zł wobec 30,3 mln zł w 2009 r. Przychody mają wzrosnąć do 2464 mln zł wobec 2371 mln zł przed rokiem.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023