Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

ABC Data zarejestrowała spółkę na Litwie

Autor: ISB
Dodano: 13-09-2010 15:40

Dystrybutor IT, ABC Data zarejestrował spółkę na Litwie, poinformowała firma w komunikacie. Spółka chce rozpocząć sprzedaż jeszcze we wrześniu.

“Na Litwie została zarejestrowana spółka zależna ABC Data, o nazwie ABC Data Litwa. Będzie to czwarta po ABC Data Polska, ABC Data Czechy i ABC Data Słowacja, spółka ABC Daty działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – czytamy w komunikacie.

„To zapowiadany przez nas ważny element w realizacji strategii. Na rynek litewski wchodzimy ze sprawdzonym, niskokosztowym modelem sprzedaży. Taki sam model działalności prowadzimy od 3 lat na Słowacji. Klienci na Litwie będą mieli dostęp do pełnej oferty ABC Daty – podobnie, jak nasi klienci w innych krajach, w których obecnie działamy. Na Litwę towar będzie dostarczany z polskiego magazynu w Warszawie. Sprzedaż chcemy uruchomić jeszcze we wrześniu” – powiedział wiceprezes ABC Data Andrzej Sobol, cytowany w komunikacie.

Wcześniej spółka informowała, że w przyszłym roku oczekuje, że osiągnie na nowym rynku do 20 mln euro przychodów.

Rozpoczęcie działalności na rynku litewskim jest jednym z elementów strategii ABC Daty, zaprezentowanej w prospekcie emisyjnym spółki. Ponadto, spółka planuje m.in. przejęcia podmiotów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej (należących do Unii Europejskiej) oraz zwiększenie efektywności procesów logistycznych poprzez automatyzację magazynu w Warszawie.

Spółka miała 10,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 12,07 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1110,93 mln zł wobec 1088,19 mln zł rok wcześniej.

ABC Data prognozuje, że w 2010 r. zysk netto wyniesie 31,2 mln zł wobec 30,3 mln zł w 2009 r. Przychody mają wzrosnąć do 2464 mln zł wobec 2371 mln zł przed rokiem.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021