Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

IBM wprowadza na polski rynek nowy serwer klasy Mainframe

Autor: ISB
Dodano: 23-09-2010 14:50

IBM wprowadza na rynek nowy serwer klasy Mainframe zEnterprise, poinformowali przedstawiciele spółki w czwartek. Firma liczy, że nowe rozwiązanie będzie miało znaczący udział w polskim rynku serwerów hi-end (wartych ponad 250 tys. USD) wyceniany na 50-60 mln USD.

„IDC ocenia wartość rynku tej klasy sprzętu na 50-60 mln USD rocznie. Sądzę, że sporą część tego jesteśmy w stanie zagospodarować” – powiedział dyrektor działu systemów i technologii w IBM Polska Grzegorz Dobranowski na konferencji prasowej w czwartek.

W Polsce IBM ma kilkudziesięciu klientów swoich rozwiązań mainframe poprzednich generacji.

„Liczymy jeszcze w tym roku na pierwsze instalacje zEnterprise. Prowadzimy intensywne rozmowy z naszymi partnerami” – dodał Dobranowski. Według niego, naturalnym adresatem tych systemów są duże firmy, posiadające wiele serwerów – często w rozproszonej strukturze i korzystające z różnych rozwiązań software'owych, głównie z sektora bankowości i telco. Innym klientem rozwiązań zEnterprise mogą być firmy hostingowe lub działające w sektorze e-commerce.

Według IDC, sektor serwerów hi-end w 2009 r. ucierpiał w efekcie kryzysu.

„Zakładamy, że w 2010 r. trend na tym rynku będzie raczej płaski, a jego wartość nie zmieni się znacząco” – powiedział ISB analityk IDC Jarosław Smulski, który spodziewa się raczej wzrostów w segmencie serwerów średniej klasy IBM wprowadził niedawno w tym segmencie 4 serwery Power.

IBM deklaruje, że zarządzając przetwarzaniem danych w różnych systemach, zEnterprise obniża koszty dostępu do kluczowych danych do 40% i redukuje koszty użytkowania systemu do 60%.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022