Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tieto Poland rozpoczyna współpracę z Politechniką Wrocławską

Autor: PAP
Dodano: 04-10-2010 13:50

List intencyjny inaugurujący współpracę badawczo-rozwojową podpisali przedstawiciele koncernu informatycznego Tieto Poland z władzami Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek specjalistka ds. komunikacji w Tieto Poland Joanna Szymańska, na mocy porozumienia firma będzie wspierała inicjatywy edukacyjne i badawcze w zakresie tzw. technologii mobilnych.

"Chodzi m.in. o patronaty nad konkursami programistycznymi dla studentów, organizację praktyk oraz udostępnianie profesjonalnego sprzętu i oprogramowania do badań nad nowymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi" - mówiła Szymańska.

Dodatkowo Tieto Poland ufunduje Wydziałowi Elektroniki laboratorium, w którym studenci i kadra naukowa będą mogli m.in. oprogramowywać najnowsze smartfony i tworzyć serwisy mobilne. W semestrze letnim 2011 r. na Politechnice uruchomiony zostanie także specjalny program zajęć z zakresu programowania urządzeń mobilnych. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z Tieto Poland.

"Dzięki tej współpracy studenci będą mieli szybszy i lepszy kontakt z tym, co dzisiaj dzieje się w świecie technologii mobilnych. Będą też lepiej przygotowani do wyzwań, jakie czekają na nich na rynku pracy, gdy już zakończą swoją edukację. Dla nas taka współpraca to natomiast okazja do nawiązania kontaktów i współpracy z najzdolniejszymi osobami" - dodała dyrektor na Europę Wschodnią w segmencie urządzeń mobilnych w Tieto Poland Lucyna Chwastowska.

Firma Tieto jest międzynarodowym koncernem informatycznym, świadczącym usługi w zakresie budowy, rozwoju i utrzymania systemów informatycznych. Obecnie ma swoje oddziały w niemal 30 krajach i w sumie zatrudnia ponad 17 tys. osób. Firma jest notowana na giełdach w Helsinkach i Sztokholmie.

W Polsce Tieto ma biura w Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. Zatrudnia prawie 800 osób, a głównym obszarem działalności są usługi informatyczne dla sektora prywatnego, w tym rozwiązania mobilne.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021