Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

17 banków da TPSA 2 mld zł

Autor: PAP
Dodano: 06-10-2010 19:15

Telekomunikacja Polska pozyska 2 mld zł kredytu od grupy 17 banków. Marża kredytu będzie poniżej 100 punktów bazowych - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Telekom nie komentuje informacji o kredycie.

"Standardowo z odpowiednim wyprzedzeniem prowadzimy analizy i prace nad refinansowaniem kredytów z nadchodzącym terminem zapadalności i nie jest to żadne działanie nadzwyczajne, natomiast nie komentujemy szczegółów prowadzonych prac i analiz w tym zakresie" - powiedział PAP Wojciech Jabczyński, rzecznik TP.

W lutym 2006 roku TP zawarła z konsorcjum dziewiętnastu banków umowę kredytu odnawialnego o łącznej wartości 2,5 mld zł na finansowanie bieżącej działalności. Spłata kredytu przypada na luty 2011 roku.

Według pogłosek krążących po rynku kredyt może być także związany z planami telekomu dotyczącymi przejęcia sieci kablowej Aster.

Maciej Witucki prezes TP potwierdził informacje, że spółka otrzymała informację o wystawieniu na sprzedaż sieci kablowej Aster i będzie przyglądać się tej ofercie.

Fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, który jest głównym akcjonariuszem sieci kablowej Aster, rozesłał dokumenty informacyjne inwestorom potencjalnie zainteresowanym zakupem tej sieci.

Zainteresowanie kupnem sieci Aster wyrażały wcześniej m.in. UPC, Multimedia Polska, a także Polkomtel, jednak podkreślały, że spółka jest zadłużona. Zadłużenie Astera może sięgać 1,5 mld zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021