Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

MSP dopuściło Asseco Poland, B3System i Web Inn do due diligence COIG

Autor: ISB
Dodano: 11-10-2010 17:44

Asseco Poland, B3System oraz Web Inn, zostały dopuszczone przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) do kolejnego etapu prywatyzacji spółki Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa (COIG), wynika z komunikatu resortu. Ofertę wstępną złożyła też spółka Infovide-Matrix.

"Minister Skarbu Państwa po dokonaniu oceny ofert wstępnych złożonych przez Potencjalnych Inwestorów w związku z opublikowanym w dniu 21 lipca 2010 roku zaproszeniem do negocjacji w sprawie nabycia pakietu 459 000 akcji należących do Skarbu Państwa w spółce Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa S.A. z siedzibą w Katowicach, podjął decyzję o dopuszczeniu do dalszego etapu negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia, tj. zbadania dokumentów spółki i jej przedsiębiorstwa oraz złożenia ofert wiążących następujące podmioty: Asseco Poland, B3System, Web Inn" - czytamy w komunikacie.

W styczniu tego roku MSP zakończyło poprzednią procedurę prywatyzacji COIG, nie dopuszczając żadnego z inwestorów do dalszych negocjacji. Resort skarbu otrzymał wtedy siedem odpowiedzi za zaproszenie do negocjacji. Wśród chętnych znalazły się cztery spółki notowane na giełdzie: Asseco Poland, B3 System, Infovide-Matrix i Optimus. Odpowiedzi nadesłały ponadto spółki: Węglokoks, Web Inn i Ericpol Telecom.

COIG - firma zatrudniająca ponad 500 osób - jest dostawcą kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy zarządzania.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022