Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Comarch i Mellon będą pracować dla ZUS

Autor: PAP
Dodano: 12-10-2010 20:29

Oferta konsorcjum Comarchu i Mellon Poland została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu ZUS na system kierowania ruchem klientów - poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele ZUS. Wartość przedmiotu zamówienia to około 25 mln zł.

Comarch jest też jedną z trzech firm, jakie złożyły oferty w przetargu na dostawę i wdrożenie urzędomatów, którego wartość to około 20 mln zł.

ZUS pod koniec stycznia ogłosił przetarg na zakup i wdrożenie systemu kierowania ruchem klientów w terenowych jednostkach organizacyjnych.

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie i wdrożenie sprzętu i oprogramowania do Systemu Kierowania Ruchem klientów w Terenowych Jednostkach Organizacyjnych ZUS (346 lokalizacji na terenie Polski), przeprowadzenie instruktaży oraz zapewnienie wsparcia w utrzymaniu dostarczonego rozwiązania.

Zakup i wdrożenie systemu kierowania ruchem klientów jest jednym z zadań projektu Platforma Usług Elektronicznych dla klientów ZUS (PUE). Projekt PUE realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 7 oś priorytetowa Społeczeństwo informacyjne - budowa elektronicznej administracji, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zamówienie ma zostać zrealizowane do 31 października 2012 r.

ZUS jest też na etapie oceny ofert w przetargu na dostawę i wdrożenie urzędomatów. Oferty o dopuszczenie do udziału w tym postępowaniu złożyło dziewięć firm, z których zakład wybrał pięć i zaprosił do składania ofert. Ostateczne oferty złożyły trzy firmy, a wśród nich Comarch.

ZUS, który z Asseco Poland podpisał dwie umowy w sprawie rozwoju i modyfikacji oraz eksploatacji Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) na lata 2010-2013, kolejne przetargi związane z KSI chce realizować według procedury otwartej - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej Dariusz Śpiewak, członek zarządu ZUS ds. informatyki.

"Kolejne przetargi związane z KSI będziemy ogłaszać w trybie otwartym. W ciągu najbliższych trzech lat nie będzie już przesłanek, żeby nie móc ogłosić przetargów otwartych. Przejęcie od Asseco kodów źródłowych i praw autorskich sprawi, że będziemy mogli tak zrobić" - powiedział Śpiewak.

"Zakładam, że dzięki temu będziemy mogli mówić o kilku partnerach w ZUS-ie. Jeśli za trzy lata doprowadzimy do sytuacji, że połowa usług będzie realizowana przez Asseco, a połowa przez inne firmy, to będzie to sukces" - dodał.

ZUS po przeprowadzeniu procedury negocjacyjnej 8 października podpisał z Asseco Poland umowę na rozwój i modyfikację KSI ZUS o wartości maksymalnie do 249,2 mln zł oraz umowę na eksploatację systemu o wartości około 403 mln zł. Okres obowiązywania obu umów to 3 lata.

Przedstawiciele ZUS poinformowali, że w 2011 r. koszt eksploatacji systemu KSI wyniesie 134,3 mln zł, a rozwój i modyfikacja KSI będzie kosztowała 83 mln zł. Modyfikacja i rozwój KSI w 2010 r. będzie kosztowała 109,4 mln zł, a rok wcześniej było to 111,3 mln zł. Koszty związane z eksploatacją KSI w 2010 r. szacowane są na około 110 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to około 100 mln zł. Od 1997 r. koszt budowy i modyfikacji KSI ZUS wyniósł 1,332 mld zł, a koszt utrzymania systemu 1,331 mld zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021