Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Internet Group odwoła się od decyzji sądu o upadłości likwidacyjnej

Autor: ISB
Dodano: 18-10-2010 14:37

Sąd Rejonowy zdecydował w poniedziałek o rozpoczęciu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację spółki Internet Group, poinformowała firma w komunikacie. Zarząd chce odwołać się od decyzji, która uprawomocni się w ciągu 7 dni.

„Dzisiejsza decyzja Sądu nie jest po naszej myśli. Dołożyliśmy wielu starań, aby stworzyć realny program restrukturyzacji finansowej spółki, pozyskaliśmy inwestorów, którzy deklarują wolę wejścia w struktury grupy i wierzymy w jego powodzenie. Ponadto, uzyskaliśmy przychylność BRE Bank SA wobec naszych propozycji restrukturyzacyjnych. Będziemy odwoływać się od tej decyzji kierując się dobrem spółki i jej akcjonariuszy" – powiedział prezes Jan Ryszard Wojciechowski cytowany w komunikacie.

Spółka Internet Group miała 3,19 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 2,45 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 39,01 mln zł wobec 99,23 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w I poł. 2010 roku spółka miała 1,86 mln zł straty netto wobec 10,61 mln zł straty rok wcześniej.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022