Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

W I połowie 2010 r. spadła ilość spamu generowanego przez Polskę

Autor: ISB
Dodano: 19-10-2010 15:36

Ilość spamu generowanego przez domeny zarejestrowane w Polsce spadła w I połowie 2010 r., wynika z raportu X-Froce przedstawionego przez IBM we wtorek. Polska spadła na 11. z 7. miejsca w rankingu "producentów spamu" i zajęła 9. miejsce w klasyfikacji źródła pochodzenia ataków phisingowych.

W I połowie tego roku z Polski pochodziło 2,9 proc. całego światowego spamu i 3,0 proc. ataków phishingowych, wynika z raportu X-Force. Zmniejszenie ilości spamu to m.in. efekt antyspamowych działań podjętych przez Telekomunikację Polską (TP SA). Te działania polegały m.in. na przeniesieniu od 1 grudnia zeszłego roku komunikacji pomiędzy programami pocztowymi a serwerami z portu 25 na porty 587 i 46.

Według raportu X-Force, w I połowie tego roku wykryto najwięcej luk w oprogramowaniu w historii. Są to głównie luki w aplikacjach webowych.

"Niepokojącym faktem jest brak aktualizacji do ponad 70 proc. krytycznych luk w aplikacjach i systemach operacyjnych. Oznacza to, że bezpieczeństwo oparte tylko na aktualizacjach to już przeszłość. Zwiększenie spektrum zagrożeń o pliki PDF czy środowiska wirtualne powinien zmusić firmy do rewalidacji zaimplementowanych procedur bezpieczeństwa" - powiedział szef zespołu Internet Security Systems w IBM Polska Michał Ceklarz.

Autorzy raportu X-Force podkreślają m.in. wzrost ataków ukrytych w języku JavaScript i dokumentach PDF.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022